Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>OSI lygmenys. Kanalinis lygmuo. Tinklinis lygmuo

OSI lygmenys. Kanalinis lygmuo. Tinklinis lygmuo

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

OSI lygmenys. Etaloninis OSI modelis. Sistemų apsikeitimas informacija bei skirtingų OSI lygmenų sąveika. OSI lygmenų funkcijos. Tinklinis lygmuo. Pagrindinės lygmens funkcijos. Tinklinio lygmens protokolai. Tinklinis lygmuo TCP/IP protokolų šeimoje. Kanalinis lygmuo. Kanalinio lygmens protokolai. Kanalinis lygmuo TCP/IP protokolų šeimoje. Ryšio lygio adresas ir tinklo lygio adresas. Išvados.

Ištrauka

Septyniasdešimtųjų pradžioje kiekvienas gamintojas susikūrė savo savitą tinklinę architektūrą iš privačių protokolų (SNA pagal IBM, DECnet pagal DEC, DSA pagal Bull, TCP/IP pagal DoD...) ir greitai tapo aišku, kad bus neįmanoma apjungti šiuos įvairių tinklų "savininkus", jei nebus sukurtas tarptautinis standartas. 1980–jų pradžioje tarptautinė standartizavimo organizacija (International Standartization Organization – ISO) pripažino vieningo tinklo modelio poreikį, kuris padėtų tinklo produkcijos gamintojams sukurti tarpusavyje suderinamus tinklinius produktus. ISO 1984 metais patvirtino OSI (Open System Interconnection – ryšys tarp atvirų sistemų) modelį. Šis modelis išsprendė problemas susijusias su tinklų suderinamumu. OSI modelis greitai tapo pagrindiniu architektūriniu modeliu tarpsisteminiams ryšiams aprašyti. Buvo sukurti ir kiti modeliai, bet dauguma tinklo produktų gamintojų susieja savo produkciją su OSI modeliu.
OSI standarto tikslas buvo sudaryti bet kokios tinklinės architektūros modelį, pagrįstą suskirstymu į keletą lygmenų (1 pav.), kurių kiekvienas atitinka tam tikrą tinklo funkcionalumą. 1, 2, 3 ir 4 lygmenys yra žemieji, o 5, 6 ir 7 – aukštieji. Kiekvienas lygmuo yra sudarytas iš loginių ir programinės įrangos elementų ir teikia pagalbą tam lygmeniui, kuris yra pakopa aukščiau jo, įsimindami įdiegimo detales, kurios jam yra būtinos.

OSI modelis aprašo informacijos perdavimo procesą funkciniame lygyje, t.y. nusakomos visos funkcijos, kurios vykdomos vykstant informacijos mainams tarp sistemų. Tai nėra konkretus standartas, o tik modelis. Remiantis šiuo modeliu, yra kuriami tinklinių produktų standartai, kurie konkrečiai aprašo produkto specifikacijas.

Informacijos mainų tarp kompiuterių procesas OSI modelyje yra padalintas į septynis mažesnius ir todėl lengviau išsprendžiamus uždavinius (funkcijas). Kiekvienas iš septynių uždavinių atitinka OSI modelio tam tikrą lygį. Dauguma tinklo sistemų apima visus septynis modelio lygius, tačiau sistemos gali ir neturėti kai kurių lygių. Du žemutiniai OSI modelio lygiai pagrinde įgyvendinti aparatinėm priemonėm, 5 viršutiniai modelio lygiai pagrinde įgyvendinami programiškai. OSI modelis aprašo kaip vyksta informacijos mainai tarp taikomųjų programų esančių skirtingose sistemose apjungtose tinklu. Pirmame pavyzdyje pateikta OSI modelio struktūrinė schema. Šioje struktūrinėje schemoje nėra detalizuoti atskiri lygiai, bei paaiškintos lygių atliekamos funkcijos. Šioje schemoje atvaizduota kaip informacija iš vienos sistemos patenka į kitą, bei kaip sąveikauja skirtingi OSI lygiai tarpusavyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-13
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis157.55 KB
AutoriusMS
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word OSI lygmenys. Kanalinis lygmuo. Tinklinis lygmuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą