Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Multimedijos sistema

Multimedijos sistema

  
 
 
123456789
Aprašymas

Multimedijos sistema, kas tai? Multimedija. Kam naudojama multimedija? Akustinė sistema ir mikrofonai. Akustinė sistema. Mikrofonai. Vaizdo kameros ir skaitmeniniai fotoaparatai. Vaizdo kameros. Skaitmeniniai fotoaparatai. Kompiuteriniai projektoriai. Kompiuteris ir dirbtinė (virtualioji) erdvė.

Ištrauka

Tai technologija, kuri sujungia įvairias pateikimo technologijas viename kūrinyje. Ji naudoja kompiuterinę grafiką, garsą, animaciją ir video. kartais vadinama daugiaterpe technologija.
Multimedijos sistema kompiuteryje jungia tekstinę, grafinę, garsinę informaciją, vaizdus ir animaciją. Šioje sistemoje kompiuteris yra informacijos apdorojimo ir kontrolės centras. Vienas svarbiausių multimedijos sistemos elementų yra interneto tinklas. Jo įtaka tokia didelė, kad gaminami kompiuterių terminalai, mobilieji telefonai ir televizoriai, kuriais galima tiesiogiai bendrauti su internetu. Kartais internetas yra vadinamas hipermultimedijos sistema, nes jame galima bendrauti perduodant visų rūšių informaciją.
Buitinę multimedijos sistemą galėtų sudaryti tokie elementai: palyginti galingas kompiuteris su sparčiu modemu, turintis talpų diskinį ir CD ar DVD kaupiklį, specialias garso ir televizinio vaizdo įvesties ir išvesties plokštes; muzikinė klaviatūra; geras stereofoninio ar erdvinio garso stiprintuvas; akustinė sistema; mikrofonas; skeneris; vaizdo magnetofonas; vaizdo kamera; televizorius; specifinė programinė įranga. Ši įranga leistų įvesti į kompiuterį informaciją iš įvairių šaltinių, ją apdoroti ir pateikti, pavyzdžiui, paruošti įtaigią iliustruotą ir įgarsintą informaciją.
Visa multimedijos sistema kol kas yra brangi, todėl vartotojas įsigyja tik jam reikalingą įrangą. Dauguma kompiuterių turi modemą, CD ar DVD kaupiklį ir garso įvesties bei išvesties įrangą. Jų pakanka norint naudotis iliustruotais ir įgarsintais informacijos šaltiniais iš CD diskelių ir Interneto, taip pat komiuteriniams žaidimams, demonstracinei medžiagai įgarsinti. Garsą galima įrašyti iš mikrofono, įvairios garso aparatūros, o paskui juo palydėti, pavyzdžiui, demonstracinę programą. Šiuolaikinis kompiuteris be specialių priedų gali atkurti geros kokybės animacinius vaizdus ir filmus, užimančius visą monitoriaus ekraną.
Kuo pajėgesnė sistema, tuo geriau ji veikia. Ypač didelio pajėgumo reikia trimačiams jadantiems vaizdams atkurti ir generuoti. Sistema su 1 GHz procesoriumi Pentium III veiks geriau negu su 233 MHZ, 30 GB diskiniame kaupiklyje tilps daugiau paveikslų ir garso įrašų negu 10 GB kaupiklyje, o 17 ar net 19 colių ekrane bus maloniau stebėti vaizdą negu jau pasenusiame 15 colių ekrane. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.61 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Multimedijos sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą