Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Etaloninis OSI modelis. OSI lygmenys. OSI modelio lygmenų paskirtis

Etaloninis OSI modelis. OSI lygmenys. OSI modelio lygmenų paskirtis

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

OSI modelis. OSI lygmenys. Žemesnieji lygmenys: fizinis, kanalinis, tinklinis ir transportinis. Fizinis lygmuo. Kanalinis (duomenų perdavimo) lygmuo. Tinklinis lygmuo. Transportinis lygmuo. Aukštesnieji lygmenys: seansinis, pateikties ir taikymo. Seansinis lygmuo. Pateikimo (prezentacijos) lygmuo. Taikomasis lygmuo. Išvados.

Ištrauka

OSI modelis yra produktas iš dviejų nepriklausomų vystimosi projektų, kuris buvo pradėtas Tarptautinių Standartų Organizacijos (ISO) ir CCITT (verčiamas kaip Tarptautinis Telegrafo ir Telefono Konsultacinis Komitetas) 1970 metais. Du skirtingi dokumentai buvo išleisti: kiekvienas iš jų aiškino septynių lygmenų modelį tinklo komunikacijai, bet 1983 metais šitie du dokumentai buvo apjungti į vieną bendrą ir išspausdinti kaip ISO 7498 standartas. Toks pat dokumentas buvo paruoštas ir Telekomunikacijų Standarto Sektoriumi, priklausantis Tarptautiniui Telekomunikacijų Skyriui (ITU-TO – tai naujas pavadinimas CCITT pakeistas 1992 metais). Šios kompanijos publikuoti dokumentai žinomi kaip rekomendacijos, o OSI modelio rekomendacija, oficialiai žinoma kaip Pagrindinis Modelis (atviram sistemų sujungimui), vadinama X200.
OSI rekomendacijos modelis yra struktūra, kuri buvo projektuota kaip bendri nurodymai įvairiems komunikacijos lygiams, vykstantiems duomenų tinkle. Modelio atsiradimas prasidėjo nuo noro atitrūkti nuo privataus įgyvendinimo tinklo architektūroje ir sukurti viešai paaškinamus protokolus, kurie būtų naudojami kaip tikro tinklo produkcijos komponentai. Idėja buvo tokia, kad detaliai paaškinti tinklo duomenų komunikacijos reikalavimus, stratifikuoti šiuos reikalavimus, ir paskui tiksliai aprašyti kitiems kiekvieno lygmenio teikiamas paslaugas.
OSI modelis nebuvo numatytas kaip apibendrinimas tinklo tipams ar produktams, ar tiksliems tinklo struktūroms ar produktams sukurtiems atitikti modeliui. Modelio palyginimai su tikrais tinklo įgyvendinimais labai populiarūs naudojime, bet jie pilni išimčių, neatitikimų ir įspėjimų. OSI modelio pagrindinė vertė yra kaip santykių modelis tarp skirtingų elementų, kurie reikalingi perduoti duomenis iš vieno kompiuterio į kitą.
Žemiausiems sluoksniams šios pastangos buvo ypač naudingos, nes buvo parengta daug vertingų standartų. Aukštesniems sluoksniams paaiškėjo, jog būtinai reikia daug skirtingų protokolų; iki šiol galutinai užbaigtas tik keleto jų rengimas, bet labai tikėtina, kad ir juos teks pakoreguoti artimiausioje ateityje.
CCITT rekomendacija X.25 patenka į pirmąją iš šių kategorijų ir patenkina didelę dalį trečiajam OSI modelio sluoksniui būdingų funkcijų. Gretimam antrajam sluoksniui X.25 rekomenduoja naudoti LAP-B (Link Access Procedure-Balanced ¬ kreipties į ryšio kanalą procedūra) (ISO 7776, HDLC).
Visas OSI modelis yra grindžiamas sluoksniuotąja architektūra. Ryšio užmezgimui, vykdymui ir nutraukimui reikalingos funkcijos yra skirstomos į grupes. Šios grupės, vadinamos sluoksniais, yra tvarkomos kuo logiškiau, nors ISO pasirinkimas dažnai yra gana atsitiktinis. 1.1 paveiksle pavaizduoti šio tinklo modelio įvairūs lygiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis140.69 KB
AutoriusRaimundas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Etaloninis OSI modelis. OSI lygmenys. OSI modelio lygmenu paskirtis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą