Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinių technologijų sąvokos

Informacinių technologijų sąvokos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Pagrindinės sąvokos. Informacinė (žinių) visuomenė. Nuotolinis mokymasis. Elektroninis verslas. Informacija. Informacijos technologija. Duomenys. Bitas. Baitas. Kilobaitas. Megabaitas. Gigabaitas. Kompiuterio atminties talpos ir rašytinės atminties palyginimas. Kompiuterių tipai. Kompiuterio įtaka vartotojui ir aplinkai. Kompiuterizuotos darbo vietos įrengimas. Pagrindinės asmeninio kompiuterio dalys. Informacijos įvesties įrenginiai ir jų charakteristika. Informacijos išvesties įrenginiai ir jų charakteristikos. Informacijos kaupikliai ir jų charakteristika. Sisteminio bloko sandara. Centrinio procesoriaus (CPU) paskirtis ir pagrindinės charakteristikos. Vidinės atminties įrenginiai ir jų charakteristikos. Kompiuterio našumą lemiantys veiksniai. Klaviatūros klavišų paskirtis. Kompiuterio programinė įranga. Programinės įrangos tipai. Operacinė sistema. Operacinių sistemų pavyzdžiai. Taikomoji programinė įranga. Aplankas. Rinkmena. Rinkmenos vardas. Autorių teisės ir jų apsauga. Kompiuterių tinklai. Kompiuterių tinklų rūšys pagal veikimo plotą. Kas tai yra internetas? Interneto teikiamos paslaugos ir jų trumpas apibūdinimas. Klientas. Serveris. Kliento serverio principas. IP adresas. URL adresas. Naršyklė. Naršyklių pavyzdžiai. Tinklalapis. Interneto svetainė. Interneto paslaugų tiekėjai. Prisijungimo prie interneto būdai.

Ištrauka

Informacinė (žinių) visuomenė
Tai žinių visuomenė, atvira, išsilaisvinusi ir besimokanti visuomenė, kurios nariai gali bei sugeba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis tiek šalies, tiek pasaulio informacijos ištekliais, o valdžios institucijos užtikrina informacijos prieinamumą ir patikimumą, plėtoja šalies informacinę infrastruktūrą ir jos tarptautinę integraciją, vysto šalies švietimo sistemą, skatina mokslinius tyrimus ir jų rezultatų panaudojimą, rūpinasi šalies įvaizdžio formavimu ir pristatymu pasaulio visuomeniai.
Kuriant informacinę visuomenę, šalies piliečiams sudaromos sąlygos ir galimybės visapusiškiau įgyvendinti savo sugėbėjimus ir teisias, tapti pilnaverčiais šiuolaikinio pasaulio visuomenės nariais, sėkmingai konkuruoti tarptautinėje darbo vietų rinkoje ir aktyviai panaudoti šiuolaikinių informacijos technologijų teikiamus privalumus. Informacinė visuomenė tampa literalia hipermainų – piliečiams atsiranda puikios galimybės perduoti, priimti ir skirstyti žinių bei įdėjų srautus.

Nuotolinis mokymasis
Tai patogus būdas dirbantiems ir siekiantiems karjeros žmonėms mokytis internetu. Tai savarankiškos studijos internetu.

Elektroninis verslas
Tai informacinių technologijų taikymas nuo pat vertės grandinės pradžios iki galutinio vartotojo.

Informacija
Žodis "informacija" kilęs iš lotynų kalbos žodžio "informatio", reiškiančio "išaiškinimas, pranešimas". Tik kelis dešimtmečius matematikai ir fizikai suvokė informacijos svarbą..
Mūsų vargo ir sėkmės šaltinis. Ji buvo, yra ir bus visą laiką. Ji slypi visur: žemėlapyje, knygoje, šaškių pozicijoje, muzikos skambėjime. Informaciją kaupiame, saugome, apdorojame, perduodame, skleidžiame. Informacija įgyja prasmę tik tuomet, kai yra vartojama: vieni ją perduoda, kiti gauna. Kiekvienas " sutvėrimas "
Neišvengiamai sąveikauja su aplinka, o tai yra ne kas kita kaip keitimasis informacija – komunikacija. Informacija visada būna kur nors parašyta - "sudaiktinta", laikoma materialioje laikmenoje. Iki šiol niekam nepavyko sugauti "grynos" informacijos. Mes taip dažnai vartojame žodį "informacija", kad beveik nesusimastome, ką ji reiškia. Lyg šiol ieškoma tiksliausio informacijos apibudinimo.

Informacijos technologija
Tai visuma priemonių ir būdų informacijai apdoroti. Pvz.: elektroninis paštas, faksas, ir kt. Šių technologijų kūrimas yra šiuolaikinės informatikos inžinerijos paskirtis ir pagrindas, galutinis tikslas. Informacinių technologijų vartojimas – šiuolaikinių profesijų pagrindas. Ryškiausi istoriniai informacinių technologijų šuoliai : kalba, raštas, spauda, teleryšiai, kompiuteriai.

Duomenys
Kasdieniniame gyvenime susiduriame su įvairių tipų duomenimis, kurie gali būti pateikiami kaip tekstas, skaičiai, garsai, vaizdai. Kaip žinome, kompiuteriai skirti įvairiai informacijai apdoroti, todėl analogiškų tipų duomenys koduota forma naudojami ir kompiuteriuose.

Bitas
Tai toks informacijos kiekis, nežinojimą sumažina perpus arba žinias padidina dvigubai. Kompiuterio atmintyje vienam bitui skiriama vienas elementas, kuriam būdingos dvi būsenos. Tai būsena žymima 1 ir 0.

Baitas
Norint užkoduoti šnekamojoje kalboje naudojamus simbolius, elementai pagal suskirstymą jungiami į grupes po aštuonis. Tokiu būdu galime užkoduoti abėcėlę, kurioje 256 (2 aštuntuoju) simbolių. Aštuonių bitų rinkinys vadinamas baitu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-25
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.13 KB
Autoriusaugis
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasS. Velykis
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju savokos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • S. Velykis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą