Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informatikos ir darbo kompiuteriu pagrindai

Informatikos ir darbo kompiuteriu pagrindai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Informacija ir informatika. Kompiuterių istorija. Kompiuteris. Jo sandara, funkcijos. Darbas tekstiniame redaktoriuje MS Word. Darbas su programa MS Excel. Internetas. Priedai (2).

Ištrauka

Praeito šimtmečio viduryje atsirado naujas mokslas, vadinamas informacijos teorija. Jo pradininkas – amerikiečių mokslininkas Klaudijus Šenonas. Aplinka mums teikia labai daug informacijos, ją visą įsiminti praktiškai nebeįmanoma, todėl iškilo būtinybė ją apdoroti. Naudingų žinių išskyrimas iš viso mus pasiekiančio informacijos srauto ir yra jos apdorojimo pradžia. Gauta ir įsiminta informacija nuolat lyginama, gretinama, iš turimų žinių daromos išvados, kuriamos hipotezės, o joms patvirtinti arba paneigti ieškoma naujos informacijos. Žmogus šiuos procesus stengiasi automatizuoti. Šiam tikslui ir buvo sukurtos elektroninės skaičiavimo mašinos. Pirmosios skaičiavimo mašinos buvo skirtos tik skaičiavimams. Vėliau jos buvo labai patobulintos ir jų galimybės nepaprastai išsiplėtė. Dabartinės skaičiavimo mašinos gali ne tik skaičiuoti, bet ir saugoti didžiulius informacijos kiekius juos iš anksto apdorojus, t.y. jų pagalba kuriami duomenų bankai.
Dabartinės skaičiavimo mašinos vadinamos kompiuteriais. Pastaraisiais metais labai ištobulėjo elektronika, dėl to labai atpigo kompiuteriai ir jie tapo prieinami daugeliui vartotojų ne tik pagal kainą, bet ir pagal savo darbo paprastumą. Kompiuteris išvaduoja žmogų iš nuobodaus protinio darbo. Tuomet daugiau laiko lieka kūrybai. Ir kiekvienam verta susipažinti su kompiuteriu bei to mokslo šaką analizuojančia informacija - informatika.
Žodis informatika yra išvestinis iš žodžio informacija, kuris kilęs iš lotyniškojo informatio, reiškiančio pranešimą. Informacijos reikšmė visuomenės gyvenime labai išaugo, ir informatikos mokslas atsirado vieno iš didžiausių praeito amžiaus išradimų – kompiuterio – dėka. Kompiuterių paplitimas sudarė sąlygas informacijai kaupti ir apdoroti kokybiškai nauju masiškumo lygiu bei daryti poveikį visai visuomenei. Informatika – mokslas apie informaciją, jos perdavimą, kaupimą, saugojimą ir svarbiausia – apdorojimą. Informatika yra tikslusis mokslas susijęs su kompiuterių panaudojimu.
Kompiuteris automatizuotoje sistemoje įgalina surinkti informaciją iš įvairių daviklių, ją palyginti, sukurti įvairius signalus, apskaičiuoti jų poveikio laiką. Šiuolaikinės kompiuterizuotos sistemos per palydovines priemones, tarpkontinentinio ryšio kanalus gali rinkti informaciją iš viso pasaulio, iš kosmoso. Netgi asmeniniame kompiuteryje galima saugoti šimtus kartų daugiau informacijos, negu vienoje knygoje. Ne viskuo kompiuteris prilygsta knygai, bet užtat kiek privalumų: lengva atnaujinti, pakeisti "biblioteką", galima greitai surasti norimą informaciją, perduoti ją kitam. Informacija saugoma įvairiuose diskiniuose kaupikliuose. Ypač talpūs yra magnetooptiniai kaupikliai.
Informacijos apdorojimas. Pirmiausia buvo sukurti prietaisai, skirti skaičiavimams palengvinti, paspartinti. Tai mediniai skaitytuvai, logaritminė liniuotė, aritmometras ir pagaliau – kompiuteris. Sukūrus kompiuterius, gautas kokybinis šuolis informacijos apdorojimo procese, nes: kompiuteriu apdorojami ne tik skaičiai, bet ir tekstai, vaizdai, garsai. Kompiuterinėse sistemose yra efektyvus ryšys tarp informacijos apdorojimo ir jos surinkimo, kaupimo, perdavimo. Gautas rezultatas dažnai primena protingos būtybės darbo produktą, kartais net nelauktą, nenuspėjamą, todėl kompiuteriai vis dažniau naudojami kūryboje.
Informacijos perdavimas. Vis labiau plintant kompiuteriams bei plečiantis jų taikymo sritims, prireikė tobulinti informacijos perdavimą tarp vartotojų. Anksčiau šiam tikslui buvo naudojamos įvairios informacijos laikmenos (nešėjai), pradedant popierinėmis perforuotomis juostelėmis ir baigiant magnetinėmis juostomis. Duomenų mainai buvo neoperatyvūs, ne visuomet patikimi ir, žinoma, nepatogūs. Kur kas perspektyvesnė pasirodė galimybė sujungti kompiuterius ryšio linijomis, kuriomis, naudojant tam tikras priemones, būtų galima perduoti informaciją. Nustačius tam tikras kompiuterių sistemų duomenų perdavimo taisykles, kuriomis remiantis buvo sukurta techninė ir programinė įranga kompiuterių vartotojams. Tokia sistema kartu su vartotojų darbo vietomis yra vadinama kompiuteriniu tinklu. Kompiuterinio tinklo vartotojai gali per tinklą perduoti savo tinklo vartotojams elektroninius laiškus, naudotis duomenų bankais, naudotis kai kuria bendra technine įranga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis56.18 KB
AutoriusRidas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informatikos ir darbo kompiuteriu pagrindai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą