Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Tinklo etiketas

Tinklo etiketas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. "Netiquette" - kas tai? Teisės ir privilegijos. "Internetas" lietuviškai: "tu" ar "jūs"? Bendravimas "vienas - vienam" (elektroninis paštas, pokalbiai). Patarimai vartotojui. Paštui. Pokalbiams. Administratoriams. Bendravimas "vienas - grupei" (Konferencijos, NetNews). Patarimai vartotojui. Bendri patarimai konferencijoms ir NetNews. Pašto konferencijos (mailing lists). NetNews (usenet, newsgroups). Patarimai administratoriui. Bendri. Pašto konferencijos. NetNews (newsgroups). Elektroninės šypsenos.

Ištrauka

Ankščiau internetu naudojosi žmonės, išaugę su internetu, techniškos pakraipos, suprantantys duomenų perdavimo principus ir protokolus. Šiandien internete yra ir vartotojų, kuriems ši aplinka yra kažkas naujo. Šitie naujokai nežino apie interneto kultūrą ir jiems nebūtina žinoti apie duomenų perdavimo principus. Siekiant greičiau pritaikyti šiuos vartotojus prie interneto kultūros, šis vadovas siūlo minimalų elgesio patarimų kiekį, kuriuos organizacijos ir asmenys gali pritaikyti sau. Nesvarbu kaip žmogus prieina prie interneto, asmeninė sutartis su IPT (interneto paslaugų tiekėju), universitete ar darbe, bet kokiu atveju žmogus turi laikytis ir jų nurodytų taisyklių, nusakančiu kaip ir ką galima siųsti, kaip save pateikti ir t.t. Tą reikėtų išsiaiškinti su vietine valdžia.

Tinklo etiketas ("Netiquette") - tai visų "Interneto" vartotojų elgesio taisyklių rinkinys. Jo pavadinimas kilęs iš anglų kalbos žodžio "net" (tinklas) ir prancūziško "etiquette" (etiketas). Tinklo etiketą galima būtų palyginti su garbės kodeksu. Jis nėra sukurtas kokios nors konkrečios institucijos ir jokiu būdu nėra privalomas vykdyti. Vis dėlto su tinklo etiketu, sudarančiu didelį ir pakankamai universalų elgesio "Internete" taisyklių rinkinį, turėtų būti susipažinęs kiekvienas internautas.
Oficialų tinklo etiketo pagrindą sudaro 1995 metų spalio mėn. aukščiausios pasaulinio tinklų tinklo institucijos - "Internet Engineering Task Force" organizacijos - išleistas RFC (Requests for Comments) dokumentas Nr. 1855. Priešingai nei kai kurie kiti RFC dokumentai, šis nepretenduoja į standarto statusą ir yra tik rekomendacija (guidelines).
Tinklo etiketas nėra koks nors konkretus dokumentas. Jis nuolat vystosi, plečiasi, keičiasi. Dėl to "Internete" galima rasti gana daug skirtingų, nevienodos apimties, skirtingų pakraipų "Netiquette" versijų. Mano pateiktoji bus viena iš jų.
Minėtasis RFC-1855 dokumentas bei daugelis kitų "Netiquette" versijų skiria tris pagrindines tinklo etiketo dalis:

1. Elektroniniam paštui ir on-line dialogams (One-To-One Communication).

2. Pašto konferencijoms ir naujienų grupėms (One-To-Many Communication).

3. WWW, FTP bei kitoms informacinėms tarnyboms (Information Services).

Toks suskirstymas yra labai supaprastintas ir gana netobulas, bet aš vis dėlto prisilaikysiu šios klasikinės tinklo etiketo struktūros. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis28.63 KB
AutoriusArunas
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLektorė L. Bocytė Garbačiauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tinklo etiketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lektorė L. Bocytė Garbačiauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą