Išplėstinė paieška
 
 
 

MPLS

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. MPLS technologija. MPLS ir ATM. MPLS paketų perdavimo kelias (LSP). MPLS pritaikymas telekomunikacijoje. "Bitės GSM" ir MPLS. "Omnitel" ir MPLS. Tinklo savybės. "Lietuvos telekomas" ir MPLS. Išvados.

Ištrauka

Internetas išsivystė į daugeliui žinomą pasaulinį tinklą, kurį galima pasiekti vis dažniau. Neskaitant teikiamų tradicinių Interneto paslaugų, atsiranda naujų, kurioms reikalingi dideli perdavimo greičiai ir patikimumas. Internetas tapo puikiu naujųjų paslaugų tiekimo tinklu. Dėl šio tikslo atsirado naujasis MPLS (Multi Protocol Label Switching) protokolas. Šis protokolas yra vienas iš informacijos perdavimo būdų, kuris atlieka didelį vaidmenį maršrutizavime, komutavime ir paketų perdavime naujosios kartos tinklais.
MPLS technologijos funkcijos gali būti pritaikomos ir efektyvesniam resursų panaudojimui, ir naujoms paslaugoms teikti. Referate plačiau panagrinėsime VPN (Virtual Private Network) paslaugą, pagrįstą MPLS technologija ir šios technologijos pagrindines galimybes.
Kompanijoms, turinčioms savo atstovybes skirtinguose Lietuvos miestuose, labai aktualu efektyviai sujungti savo biurų tinklus. Jų apjungimui galima naudoti skirtąsias linijas ar srautus, tačiau toks apjungimas gali būti efektyvus, jei sujungiamų taškų yra nedaug. Jeigu jų daug, efektyviausia tinklus jungti naudojantis VPN paslauga.
VPN paslauga gali būti realizuojama ir nesinaudojant MPLS technologija. Tačiau MPLS technologija paremta VPN paslauga, dėl plačių MPLS protokolo galimybių sudaro sąlygas naudoti daugiau funkcijų. Be to, toks sprendimas perspektyvesnis, nes MPLS protokolu šiuo metu grindžiamos pagrindinės duomenų perdavimo tinklų funkcijos.


MPLS VPN paslauga sudaro galimybę apjungti į VPN grupę skirtingas prieigos technologijas. Šiuo metu galima apjungti skirtąsias linijas, ADSL, plačiajuostę optinę prieigą ir komutuojamas linijas. Šiuo atveju vartotojui, užsisakančiam MPLS VPN paslaugą, nebūtina pakeisti jo turimos duomenų perdavimo prieigos tipo. Be to, galima naudoti skirtingą prieigą pagal kiekvieno biuro poreikius. Žemiau trumpai apžvelgsime pagrindinius MPLS technologijos principus, kurių dėka realizuojamos lanksčios ir vartotojų poreikius atitinkančios paslaugos.

MPLS technologija atlieka šias funkcijas:
* pateikia srautų apkrovos valdymo galimybes;
* yra nepriklausoma nuo 2 ir 3 lygmenų protokolų;
* suteikia priemones IP adresų susiejimui su fiksuoto ilgio žymėmis;
* suderinama su egzistuojančiais maršrutizavimo protokolais;
* palaiko IP, ATM ir Frame Relay 2 lygmens protokolus.

MPLS (Multi-Protocol Label Switching) - duomenų perdavimo protokolas. MPLS protokolo paketai turi žymę (label), kurioje yra aprašytas visas kelias, kuriuo MPLS paketas turės keliauti (IP protokolo pakete yra tik galutinis adresas, kuriuo siunčiamas paketas). Šis kelias apskaičiuojamas ir įrašomas į žymę MPLS paketo sukūrimo metu. Dėl šios savybės MPLS paketų persiuntimas tinklu yra greitesnis lyginant su IP paketais - dėka žymės kiekvienas tarpinis maršrutizatorius (routeris) neanalizuoja kur reiktų siųsti paketą pagal galutinį adresą, maršrutizatorius matydamas visą paketui apspręstą kelią tiesiog persiunčia paketą sekančiam maršrutizatoriui aprašytame kelyje.
MPLS protokolo paketų žymėje taip pat gali būti nurodomas paketo prioritetas. Tai leidžia įdiegti QoS (Quality of Service) funcionalumą, t.y. MPLS maršrutizatorius apdorodomas skirtingus paketus pirma apdoros tuos paketus, kurių žymėje yra nurodytas aukštesnis prioritetas. T.y. galima nurodyti, kad duomenų siuntimas tarp filialų A ir B per MPLS tinklą turi vykti aukštesniu prioritetu negu duomenų siuntimas tarp filialų C ir D ar pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-11
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis80.55 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasdėst. V. Liutkauskas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word MPLS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas
  • dėst. V. Liutkauskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą