Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinių technologijų raida (8)

Informacinių technologijų raida (8)

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Pirmykštis žmogus. Informacijos perdavimas raštu. Informacijos mainai telegrafu ir telefonu. Radijas ir televizija. Mainų kanalas. Elektroninės skaičiavimo mašinos. Kompiuteriai. Internetas. Išvados.

Ištrauka

Informacija – tai žinios, kurias galima perduoti kitiem, priimti ir įsiminti.
Jutimo organai (regos, klausos, lytėjimo ir kiti)
Žmogus, kitaip negu kitos gyvos būtybės, dar ir sąmoningai mąsto. Tačiau ir jis netapo toks iš karto. Per ilgą raidą ištobulėjo jo smegenys, todėl apdorojo daugiau informacijos. Taip žmogus pradėjo vartoti primityviausius įrankius, palaipsniui perėjo prie sudėtingesnių ir sudėtingesnių, kol pagaliau tapo tokiu, koks dabar yra.

PIRMYKŠTIS ŽMOGUS
Pirmykštės žmonės dar neturėjo savo kalbos. Jie buvo tarsi izoliuoti vieni nuo kitų. Informaciją perduodavo sutartiniais ženklais, judesiais ir riksmais. Tačiau, tai jau buvo protaujanti asmenybė. Eidami į medžioklę jie suplanuodavo kaip greičiau ir saugiau pagauti žvėrį, nepasiklysti miškuose. Jau pirmykštis žmogus, ritmiškai suduodamas akmeniu į akmenį, išgavo pirmą muzikinį garsą.Ilgainiui žmonės pradėjo tarti vis ilgesnius skiemenis ir taip atsirado kalba. Tai labai pakeitė jų gyvenimą. Žodžiais buvo galima išreikšti viską: savo būseną, jausmus, mintis ir t.t. Žmonės turimą informaciją perduodavo draugams, vaikams, anūkams. Taip žinios keliavo iš vieno pasaulio krašto į kitą, iš kartos į kartą, tačiau kada nors vis tiek užmiršdavo. Todėl pirmykščiai žmonės pradėjo informaciją užrašinėti molinėse plytelėse, iškalti akmenyse. Vėliau simboliai tapo vis įvairesni ir sudėtingesni – taip atsirado raštas(žinoma ne toks tobulas kaip dabar).

Sparčiausiai raštas tobulėjo išsivysčiusiose civilizacijose. Maždaug prieš 4000m. egiptiečiai tekstus pradėjo rašyti ant papiruso. Tačiau tuo metu juos galėjo įsigyti tik turtingiausi žmonės, nors ir patys dar nelabai mokėjo skaityti. Atsiradus vis daugiau raštingų žmonių, knygų skaičius ėmė didėti. Maždaug III a. pr. Kr. Aleksandrijoje (Egipte) buvo įkurta viena pirmųjų pasaulio bibliotekų. Pasiuntiniai keliaudavo po pasaulio kraštus ir supirkinėdavo pergamento ritinius ir rankraščius. Prasidėjo didelių informacijos kiekių kaupimas ir saugojimas. Vėliau įvairiose šalyse buvo išrastas būdas popieriui gaminti. Kinijoje jį pradėta naudoti apie 105m., Japonijoje 610m., Arabijoje 701m. Popierius tapo patogiausia ir pigiausia priemonė ant ko rašyti, todėl greitai išplito. O knygų paklausa ir toliau kilo, todėl J. Gutenbergas 1438m. išrado spausdinimo mašiną, kuri paskatino raštingumo plitimą ir mokslo pažangą. Buvo galima pigiai ir greitai spausdinti raštus. Knygos tapo prieinamos visiems. Buvo pradėta leisti spauda. Bet šis informacijos perdavimo būdas buvo lėtas, nes reikėjo gabenti (pervežti) patį informacijos užrašą. Žmonės gaudavo pasenusią informaciją. Norint skubiai pranešti apie pavojų dar buvo kuriami laužai arba vykstama į kitą gyvenvietę, nes mokslas dar nebuvo tiek pažengęs, kad būtų galima labai greitai pasiųsti žinutę.

Informacijos perteikiamo greitis ir tikslumas įvairiais atstumais iš esmės labiausiai pasikeitė XIXa. 1837m. amerikietis S. Morzė išrado telegrafo aparatą. Juo buvo galima greitai pasiųsti informaciją įvairiais atstumais. Telegrafo kabeliai buvo nutiesti tarp didžiųjų pasaulio miestų. O 1839m. atsirado ir Vilniuje. Tačiau norint juo naudotis reikėjo mokėti Morzės abėcėlę, kuri sudaryta iš taškų ir brūkšnių. Šis būdas yra gana keblus, nes galima greitai susipainioti. Norėdamas to išvengti amerikietis A. G. Belas 1837m. išrado telefoną. Juo buvo galima greitai perduoti garsą iš vieno telefono aparato į kitą. Visa tai labai pagreitino informacijos perdavimą, nes nebereikėjo rašyti laiškų ir laukti kol jie pasieks adresatą, tapo įmanoma labai greitai susisiekti su tolimomis gyvenvietėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-03
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis8.97 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasJolanta Smolskytė
Švietimo institucijaVilniaus Gabijos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju raida (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus Gabijos gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • Jolanta Smolskytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą