Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Natūralios kalbos apdorojimas

Natūralios kalbos apdorojimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Kas yra natūralios kalbos apdorojimas (NLP)? Natūralios kalbos apdorojimas. Kai kurios problemos kurios padaro natūralios kalbos apdorojimą sunkesnį. Statistinis natūralios kalbos apdorojimas. Taip pat į natūralios kalbos apdorojimą įeina. Įgyvendinimas. Stanfordo Natūralios kalbos apdorojimo tyrinėjimai. Skaičiavimo semantika. Gramatinis nagrinėjimas ir žymėjimas. Daugiakalbės natūralios kalbos apdorojimas. Kiti. Išvada.

Ištrauka

Yra daug mokslinių tyrimų grupių kurios nagrinėja Natūralios kalbos apdorojimą. Viena iš jų yra Natūralios kalbos apdorojimo (NLP) mokslinių tyrimų grupė yra kompiuterinių mokslų departamento dalis Šifeldo ( Sheffield) universitete.
Ši grupė tyrinėja tokias sritis:
Natūralios kalbos (NL) analizę (IE ir dialogai)
Natūralios kalbos apdorojimo architektūras
Natūralios kalbos atsiradimą ir natūralios kalbos apdorojimo šaltinius ir įrankius

Šifeldo (Shieffield) grupė gyvuoja jau 10 metų ir ji yra viena iš didžiausių ir geriausiai žinomų mokslinių tyrinėjimų grupė Jungtinėje Karalystėje; jie dalyvauja geriausių kompiuterinių pokalbių sąrašų varžybose, klausimų atsakinėjimų ir t.t. (dažniausiai Jungtinėse Valstijose) ir jose laimi pirmąsias vietas. Jų didelių tyrinėjimų pagrindas - koduotų pristatymų naudojimo reikšmių iššifravimui, mechanizmų moksliškumo metodikos nuomonė ir žinių duomenis iškelti iš šaltinio, tokio kaip tinklapis, ir programinės įrangos architektūros aprūpinimas natūralios kalbos apdorojimo moksliniams tyrimams paremti. GATE architektūra buvo instaliuota daugiau nei 4000 internetinių puslapių saituose.
Taip pat apdoroti kalbą galima kompiuteriu, kaip ilgą kelią supratimui kaip veikia protas, tai yra tradicinis Dirbtinio Intelekto tikslas.

Kas yra natūralios kalbos apdorojimas (NLP) ?

Natūralios kalbos apdorojimas (NLP) yra abipusė modernaus skaičiavimo technologija ir tyrinėjimo metodas, kurie įvertina reikalavimus apie paties žmogaus kalbą. Kai kurie teikia pirmenybę Skaičiavimo kalbotyros terminui, kad užfiksuotų šias pastarąsias funkcijas, tačiau NLP yra terminas, kuris nustato išankstinį ryšį su Dirbtinio Intelekto (AI) istorija, pagrindines skaičiavimo procesų pažinimo funkcijų studijas, paprastai su žinių reprezentavimo pabrėžimo taisykle, todėl poreikis pasakyti pasauliui yra žinių pristatymui, tam kad suprasti žmonių kalbą kompiuterių pagalba.
Natūralios kalbos apdorojimas (NLP) yra kompiuterių naudojimas apdoroti gramatinę ir šnekamąją kalbą, praktiškam, naudingam tikslui: išversti kalbas, gauti informaciją iš tinklapio tekstinių duomenų banko, tam kad atsakyti i klausimus, tęsti pokalbius mechanizmų pagalba, tam kad gauti pranešimus apie kalbą, pensijas ir taip toliau. Tai yra tiktai didesnių NLP tipų pavyzdžiai ir taip pat yra milžiniška mažėjimų eilė, tačiau įdomūs pritaikymai, pvz.: leidžiant kompiuteriui nuspręsti ar viena laikraščio istorija buvo perrašyta iš kitos ar ne. Natūralios kalbos apdorojimą nėra paprasta pritaikyti, tačiau yra techninių teorijų ir metodų esmė. Didžiulės užduotys dalijasi į: tokias kaip Mechanizmo moksliškumo metodika, kurios automatiškai kuriamos ir mechanizmų žodynų pritaikymas, modeliuojant žmonių tikėjimus ir troškimus. Tai yra artima Dirbtiniam Intelektui ir yra būtinas natūralios kalbos apdorojimo komponentas, jei kompiuteriai yra įtraukti į realų pokalbį: jie (kompiuteriai) privalo, panašiai kaip mes (žmonės), turėti internetinį žmogaus modelį su kuriuo bendrauja.

Natūralios kalbos apdorojimas (NLP), kaip buvo mynėta, yra Dirbtinio Intelekto ir Kalbotyros sričių dalis. Jos tiria problemas būdingas natūralios kalbos ir natūralios kalbos supratimo apdorojimuose ir manipuliavimu jose, atsidavę išreikšti kompiuteriams "supratimo" tvirtinimus parašytus žmonių kalbomis.
Taigi bus nagrinėjami tokie punktai:
• Natūralios kalbos apdorojimas
• Užduotys natūralios kalbos apdorojime
• Kai kurios problemos kurios padaro natūralios kalbos apdorojimą sunkesnį
• Statistinis natūralios kalbos apdorojimas
• Taip pat į natūralios kalbos apdorojimą įeina
• Natūralios kabos įgyvendinimas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-27
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis14.04 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naturalios kalbos apdorojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą