Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriniai nusikaltimai (3)

Kompiuteriniai nusikaltimai (3)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Kompiuteriniu nusikaltėliu gali būti bet kas. Nusikalstama veikla, atliekama informacinių technologijų srityje. Nusikalstamos veiklos skirstymas. Teisinės bausmės už kompiuterinius nusikaltimus Lietuvoje. Kompiuterinių nusikaltimų statistika. Išvados.

Ištrauka

Virtualioje tikrovėje yra aptinkami bene visi realaus socialinio gyvenimo atributai. Vienas iš tokių reiškinių yra nusikaltimai. Nusikaltimai, kurie yra atliekamai skaitmeninių technologijų pagalba nėra visiškai nauja nusikalstama veika. Tai tradiciniai nusikaltimai – vagystės, terorizmas, šantažas, asmens teisių pažeidimai ir t.t., kurie informacinių technologijų įtakoje įgavo naują formą.
Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti, kaip informacinės technologijos įtakoja nusikaltimų sferą, kokios yra kompiuterinių nusikaltimų rūšys, kokie jų sprendimo būdai taikomi Lietuvoje ir kaip dažnai pasaulyje yra susiduriama su kompiuteriniais nusikaltimais.


Kompiuteriniu nusikaltėliu gali būti bet kas

Sunku apibendrinti, bet dabar kompiuteriniu nusikaltėliu gali būti...
• galutinis vartotojas, ne techninis darbuotojas ir ne krakeris
• tas, kas neužima vadovaujančių pareigų
• tas, kas nebuvo teistas
• protingas, talentingas darbuotojas
• tas, kas daug dirba
• tas, kas nesusigaudo kompiuteriuose
• tas, ką jūs įtartumėte patį paskutinį
• būtent tas, kurį jūs priėmėte į darbą

Тipiškas kompiuterinis nusikaltėlis - tai ne jaunas krakeris, priėjimui prie didelių kompiuterių naudojantis telefoną ir asmeninį kompiuterį. Tipiškas kompiuterinis nusikaltėlis - tai tarnautojas, kuriam suteikta prieiga prie sistemos, kurioje jis yra netechninis vartotojas. JAV tarnautojų padaryti kompiuteriniai nusikaltimai sudaro 70-80 procentų kasmet su kompiuteriais susijusios žalos. Likusius 20 procentų sudaro nesąžiningų bei nepatenkintų darbuotojų veiksmai, ir jie daromi dėl visos eilės priežasčių.
Nusikalstama veikla, atliekama informacinių technologijų srityje
Nusikaltimus internete vykdyti nėra sudėtinga, net interneto svetainėse apstu pradedantiesiems įstatymų pažeidėjams detalizuotos medžiagos, kurioje išsamiai išdėstyti algoritmai, kurių procese pralaužiami programų, svetainių ar asmeninių skaitmeninių dokumentų kodai.
Viena iš žymiausių hackeri'ių svetainių Lietuvoje yra http://www.ucol.lt. Joje galima atrasti nelicenzijuotų programų versijų, kurios nelegaliai platinamos. Tai yra nusikalstama veika, tačiau pateikti vienareikšmišką apibrėžimą, kas yra nusikaltimai, padaryti informacinių technologijų sferoje, yra ganėtinai sudėtinga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-24
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis13.45 KB
Autoriusthe_best
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKauno Jono Jablonskio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriniai nusikaltimai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Jono Jablonskio gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą