Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Valstybės informacinės infrastruktūros. Vyriausybės administravimo informacinė sistema

Valstybės informacinės infrastruktūros. Vyriausybės administravimo informacinė sistema

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Valstybinių institucijų ir organizacijų informacijos sistemos. Lietuvos valstybės infrastruktūros dalys. VIKT projektas. VIKT plėtros etapai. Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybės administracinė informacinė sistema VADIS. VADIS sistemos funkcija. Išvados.

Ištrauka

Naujos informacijos technologijos sparčiai ir pakankamai agresyviai braunasi į žmonių gyvenimą ne tik darbo aplinkoje, valstybėje ir pasaulyje, bet ir į kasdieninę šeimos buitį. Šiuolaikinės informacijos technologijos leidžia lengvai susirasti, efektyviai apdoroti, saugoti ir perduoti informaciją. Kompiuteriai, telekomunikacijos priemonėmis sujungti į sparčius duomenų perdavimo tinklus gali užtikrinti kiekvienam gyventojui efektyvų servisą savo veiklai kompiuterizuoti. Taigi, pasaulis sparčiai žengia į informacijos amžių, kuriama informacinė visuomenė. Informacijos ruošimu, perdavimui ir saugojimui vis plačiau naudojamos kompiuterinės priemonės. Lietuva taip pat stengiasi neatsilikti.
Todėl neabejoju dėl mano apsirinktos temos aktualumo. Mano darbo tikslas, naudodamasi man prieinamomis duomenų bazėmis ir kitais informacijos šaltiniais, atskleisti esminius valstybinių institucijų kompiuterizavimo ypatumus ir vyriausybės informacinių infrastruktūrų kūrimo informacijos visuomenėje problematiką.


Kalbant apie informaciją ir jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje tikslinga būtų paminėti pačios sąvokos "Informacijos visuomenė" reikšmę. Pagal Kuhlen R., informacijos visuomenė yra tokia visuomenė, kurioje visi piliečiai prieina prie žinių išteklių ir sugeba pasigaminti relevančią informaciją savo profesinei ir kasdienei veiklai bei aktyviam dalyvavimui visose visuomenės srityse.
Lietuvoje kaip ir daugelyje išsivysčiusių šalių siekiama kurti naują informacinę visuomenę, kurioje informacija tampa strateginiu ištekliumi, sparčiai tobulėja informacinės technologijos, gausėja informacijos ištekliai, valstybinėse ir privačiose organizacijose diegiamos pažangios informacinės sistemos, kurios leidžia valdyti informaciją. Šių technologijų svarba įmonės ar valstybinės institucijos valdyme ar administravime yra neabejotina, jos yra būtinos efektyviam darbui. Europos Komisijos dokumente "Europe’s rolling action plan for information society" [Europos veiksmų planas informacinėje visuomenėje] kaip vienas iš informacinės visuomenės kūrimo procesų minimas informacinės infrastruktūros vystymas, kuris apima integralių informacijos sistemų ir duomenų bazių kūrimą, jų turinio didinimą, informacinių paslaugų plėtimą piliečiams, elektroninės prekybos vystymą, taip pat šalies informacinių išteklių gerinimą ir panaudojimą bei jų apsaugos tobulinimą.
Šios tendencijos atsispindi ir Lietuvos informacijos visuomenės kūrimo projektuose, kur
nemažas dėmesys skiriamas informacijos sistemų ir valstybinių duomenų bazių kūrimui, bei jų integravimui į bendra valstybės informacinę sistemą. Skatinama ir privačius informacijos paslaugų bei duomenų bazių gamintojus efektyviau naudoti informacijos išteklius. Dauguma įmonių ar organizacijų turi savo lokalias duomenų bazes, kurios yra skirtos vidiniam naudojimui, jose kaupiama informacija yra aktuali tik tos organizacijos darbuotojams, pavyzdžiui, buhalterinės duomenų bazės.
Lietuvoje kuriamos bei palaikomos ir kitokios duomenų bazės ir informacijos sistemos, skirtos platesniems visuomenės informaciniams poreikiams tenkinti. Tačiau daugeliu atveju tai taip pat uždaros taikomosios sistemos, pavyzdžiui "Elektros energijos realizacijos informacinė sistema", sukurta AB "Lietuvos energija", "Kolonijos informacinė sistema" su integruota veidų atpažinimo posisteme, bankų informacinės sistemos ir kt. Naudojimasis tokių informacijos sistemomis ir duomenų bazėmis yra labai ribojamas, kadangi jose saugoma konfidenciali ar tik tai įstaigai svarbi informacija. Tačiau valstybės yra suinteresuotos kurti stambias ir kuo atviresnes informacijos sistemas, kurios padėtų valstybės valdymo įstaigoms tinkamai funkcionuoti, kuo efektyviau atlikti joms skirtus uždavinius. Informacinės technologijos taikymas ir informacinių paslaugų plėtimas yra labai svarbus valstybės valdymo, ekonomikos, socialinio ir kultūrinio gyvenimo sritims. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-16
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis21.06 KB
AutoriusRimantė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Gulbinas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes informacines infrastrukturos. Vyriausybes administravimo informacine sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Gulbinas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą