Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacijos technologijų efektyvumas vertės kūrimo grandinėje

Informacijos technologijų efektyvumas vertės kūrimo grandinėje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Informacijos technologijos. Vertės grandinė. Efektyvumas. Bendras informacijos technologijų poveikis vertės kūrimo grandinei. IT žmogiškųjų resursų vadyboje. Bendrasis technologinis vystymas. Aprūpinimas. Informacijos technologijų įtaka vertės grandinės pirminėms veikloms. Tiekimas. Operacijos. Realizavimas. Marketingas ir pardavimas. Servisas. Vertės grandinės schemos modifikacija. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate bandysime panagrinėti, kaip informacijos technologijos veikia verslo organizacijose, o konkrečiai - jų efektyvumo problemas vadinamojoje vertės kūrimo grandinėje. Pradžioje norėtume apibrėžti mūsų naudojamas sąvokas, nes įvairiuose šaltiniuose šie dalykai gali būti nagrinėjami skirtingais aspektais ir tuomet iškyla vieningų apibrėžimų problema.
1.1 Informacijos technologijos
Vienas iš nagrinėjamų objektų yra informacijos technologijos (IT). Jos neturi universalaus apibrėžimo, nes jų turinys ir netgi esmė pastoviai keičiasi. Tai priklauso nuo epochos ir pačios technologijos ar technologijų sudedamųjų dalių. Kadangi čia nagrinėjamas šiuolaikinių IT efektyvumas verslo procesuose ir veiklose, tai naudosime sekantį apibrėžimą: 'įvairių rūšių informacijos rinkimas, apdorojimas, laikymas ir skleidimas, naudojant mikroelektronines skaičiavimo ir telekomunikacijų priemones' [2, p.212]. Matome, kad IT yra neatskiriama nuo ją sudarančios technikos ir tai netgi apsprendžia jos pobūdį. Čia mes akcentuosime kompiuterizuotas duomenų apdorojimo ir perdavimo sistemas, nes praktikoje tai jau tapo tradicija. Tačiau pati technika savaime dar nėra technologija. Dabartinės technologijos įvaizdį galima sieti su personaliniu kompiuteriu. O jis tėra tik metalo ir plastiko konstrukcija, kol su juo nėra sujungiamos kažkokios idėjos ir tam tikri sugebėjimai. Taigi, minėtąsias kompiuterines sistemas galima laikyti technologijomis, kuomet jos tiesiogiai susiejamos su informaciniais tikslais, problemomis ir poreikiais. Apibendrinant galima būtų pasakyti, kad IT susideda iš kompiuterinės technikos, programinės įrangos ir koncepcijos.
Kuomet nagrinėjama IT vieta verslo organizacijose, tai reikėtų paminėti aplinką kurioje jos funkcionuoja - organizacijos informacijos sistemą, kuri yra ne kas kita, kaip žmonių, darbo įgūdžių, informacijos ir informacijos technologijų kombinacija. Todėl daugumoje šaltinių, kalbant apie IT efektyvumą verslo procesuose, kartu kalbama apie platesnį junginį - strategines informacijos sistemas. Priežastys, dėl kurių korporacijos informacijos sistemoms ir technologijoms priskyrė strateginę reikšmę:
• Kompiuterių naudojimo įsitvirtinimas praktikoje (didėjantys kompiuterių sugebėjimai ir pasitikėjimas jais).
• Koncepcijos apie informaciją ir informacijos technologijas pasikeitimas (tai pradėta traktuoti kaip strateginius resursus).
• Sėkmingų pritaikymų įrodymai.
• Informacijos sistemų ir technologijų paplitimas (komercinės programinės įrangos bumas).
• Intensyvi ir globali konkurencija (globalus kaštų spaudimas) [3].
Strateginės informacijos sistemos (SIS) yra informacijos sistemos, kurios kažkokiam verslo vienetui turi sukurti arba palaikyti konkurencinį pranašumą. Tam tikslui SIS gali keisti tikslus, operacijas, produkciją, paslaugas ir netgi organizacijų struktūrą [4]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-09
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis46.95 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai1996 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaRadviliškio Gražinos vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos technologiju efektyvumas vertes kurimo grandineje [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Radviliškio Gražinos vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 1996 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą