Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Skatmeniniai fotoaparatai ir kameros

Skatmeniniai fotoaparatai ir kameros

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Kas yra skaitmeninis fotoaparatas. Vaizdo elementai. Skystųjų kristalų ekranas. Kaupimas. Peržiūra. Filmavimas. Skaitmeninių fotoaparatų tipai. Kompaktiniai fotoaparatai. Objektyvai. Fokusavimas. Laikmenos. Raiška . Veidrodiniai fotoaparatai. Objektyvai. Korpusas. Raiška. Atminties kortelės. Kitos ypatybės. Saugomo skaitmeninio vaizdo formatai. Kokį grafinių vaizdų saugojimo formatą naudoti? Skaitmeninės vaizdo kameros. Skaitmeninės vaizdo kameros sandara. Skaitmeninių vaizdo kamerų tipai. Vaizdo kokybė. Valdymo patogumas. Išlaikymas. Filmo atsukimas LCD ekrane. Sujungimai. Papildomos funkcijos. Skaitmeninių fotoaparatų ir kamerų panaudojimas. Spausdintinė reklama. Skaitmeninis menas. Pajūrio krantotvarka. Duomenų rinkimas. Web kameros. Vaizdo stebėjimo sistemos. Skaitmeninės vaizdo kameros medicinoje. Skaitmeninės vaizdo kameros ir fotoaparatai švietimo sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus noras sustabdyti akimirką yra begalinis. Tad nenuostabu, kad dar XIX amžiuje pasaulį išvydo pirmieji fotoaparatai. XX - ajame šimtmetyje fotoaparatai tapo neatsiejama keliaujančios ir pramogaujančios žmonijos dalimi, darbo įrankiu. O mūsų amžiuje "vaizdų gaudytojai", kaip ir daugelis kitų buities įrenginių, patiria nelengvą, bet neišvengiamą skaitmeninio tapsmo amžių.
Šiuo metu, atliekant bet kokį darbą yra vertinama atlikto darbo kokybė bei tikslumas. Ypač tai yra vertinama dirbant su vaizdo fiksavimu, apdorojimu, saugojimu bei išvedimu. Nenuostabu, kad tokiame darbe pasiekti kuo didesnį tikslumą bei kokybę vis dažniau yra pasitelkiamos skaitmeninės technologijos. Prie skaitmeninės vaizdo fiksavimo technikos yra priskiriami skaitmeniniai fotoaparatai bei skaitmeninės vaizdo kameros. Galima drąsiai teigti, kad beveik visa ši technika turi vieną ar kelias sąsajas jungimuisi su personaliniu kompiuteriu, kuris yra naudojamas gauto vaizdo apdorojimui bei išvedimui į kitus organizacinės technikos prietaisus: spausdintuvus; televizines sistemas; projektorius ir t.t.
Skaitmeninė technika yra universalesnė, nes tas pats kompiuteris tinka daugelio signalų apdorojimo uždavinių sprendimui, belieka tik jį atitinkamai užprogramuoti. Be to, naudojant skaitmeninę techniką, dažnai pasiekiamas didesnis tikslumas, negu naudojant analoginę techniką.
Analoginių signalų skaitmeninis apdorojimas turi keletą trūkumų. Analoginio signalo pavertimas skaitmeniniu, kuris susideda iš signalo diskretizavimo ir kvantavimo, sukelia iškraipymus, kurie neleidžia iš kvantuotų imčių atstatyti originalaus analoginio signalo. Šiuos iškraipymus galime valdyti parinkdami diskretizavimo greitį ir tikslumą kvantavimo procese. Be to, analoginių signalų apdorojimo teorija netinka skaitmeniniam signalų apdorojimui dėl diskretinės skaitmeninių signalų prigimties, nors pagrindiniai jos elementai išlieka.
Skaitmeninių fotoaparatų ir kamerų pasiūla didžiulė. Tačiau kas skatina gamintojus siūlyti skaitmeninius įrenginius, kurių kaina kelis ar keliolika kartų viršija įprastus juostinius fotoaparatus? Atsakymas - didžiulės naujos kartos fotografijos galimybės. Bene pati įstabiausia iš jų yra galimybė tuoj pat po fotografavimo peržiūrėti nuotrauką fotoaparato nedideliame ekranėlyje. Nepatiko vaizdas - ištrynėte jį ir kartojate kadrais naujo. Dėl to skaitmeniniai fotoaparatai suteikia idealias sąlygas mokytis fotografuoti ir eksperimentuoti.
Kuo toliau, tuo daugiau skaitmeniniai fotoaparatai ir kameros pritaikomos įvairiose srityse: medicinoje, edukologijoje, žemėlapių sudaryme, turto apsaugoje, mene, reklamoje, buityje ir kitur. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai18
Dydis103.83 KB
Autoriusplavys
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skatmeniniai fotoaparatai ir kameros [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-04-02 IP: 85.206.101.138
    Valentinas sako

    Super referatas, respect

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą