Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Elektroninių atsiskaitymų už prekes ir paslaugas būdai

Elektroninių atsiskaitymų už prekes ir paslaugas būdai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Elektroninių bankų paslaugos, teikiant atsiskaitymus už prekes ir paslaugas. Paskirstytų kompiuterių sistemų organizavimo būdai. Lietuvos bendrovių elektroninių atsiskaitymų sistemos. Elektroniniai pinigai. Skaitmeniniai pinigai. Elektroniniai čekiai. Mokamosios kortelės. Duomenų perdavimo saugumas. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Darbo tema – elektroninių atsiskaitymų už prekes ir paslaugas būdai. Elekroniniai atsiskaitymai pastaruoju metu gan aktuali tema.
Savo sąskaitos valdymas elekroniniu būdu ir teoriškai, ir praktiškai Lietuvos sąlygomis yra visai įmanomas ir gana patikimas. Iš savo kompiuterio, bet kada galima sužinoti apie lėšų likutį sąskaitoje, atlikti pervedimus iš vienos sąskaitos į kitą. Yra įvairių būdų, kaip galima atsiskaityti už nusipirktas prekes ar paslaugas.
Darbo objektas - elektr. atsiskaitymo ir šiuolaikiniai paskirstytų kompiuterinių sistemų organizavimo būdai.
"Atsiskaitymai" suplanuoja tam tikro įsipareigojimo buvimą. Atsiskaitymai yra tokie: banko mokamąja kortele, elektroniniais čekiais, elektroniniais pinigais; skaitmeniniai pinigai.
Banko kortelė yra naudojama, esant stambiems ir vidutiniams apmokėjimas. Elektroniniai čekiai ir skaitmeniniai pinigai naudojami dažniausiai skubiems ir smulkiems mokėjimams. Skaitmeniniai pinigai yra komplektas kuponų ( kaip analogas grynųjų pinigų, turinčių savus piniginius ženklus ), išreiškiamų skaičių eilute, reiškiančia tam tikrą pinigų sumą. Šiuos pinigus išleidžia ir priima bei įtraukia į apskaitą ( registruoja visų panaudotų kuponų serijinius numerius) juos išleidžia bankas. Elektroniniai pinigai, reiškiantys elektroninį piniginių lėšų pervedimą, dažniausiai vartuojami stambiems apmokėjimams, bet apseinant be grynųjų pinigų judėjimo.
Darbo tikslas - išanalizuoti elekroninių atsiskaitymo būdus rinkos ekonomikos sąlygomis ir taikyti kompiuterinę sistemą.
Atsiskaitymai be grynųjų pinigų gali būti įvairių formų ( bankiniais pervedimais, mokamosios kortelės, inkaso, akredityvas, čekis ir kiti ).
Informacijos saugumas elektroninėje komercijoje yra vienas iš svarbiausių reikalavimų, kurių turi laikytis.
Pagrindiniai uždaviniai:
• Duomenų pateikimas;
• Išvadų parengimas.
Tyrimo priemonės – darbe remtąsi moksline literatūra.


Ir tradiciniame, ir elektroniniame versle dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas. Kadangi elekroniniame versle mokėti grynaisias pinigais negalima, todėl čia visada dalyvauja ir trečioji pusė - bankas.
Bankas skatina klientus pereiti internetinės bankininkystės tam, kad su minimaliais kaštais galėtų juos pasiekti tolimiausiose vietose, o klientai galėtų greitai sudaryti sandorius su toli nuo jų esančiomis įstaigomis.
Siekiant kasdien stiprinti vartotojų pasitikėjimą, tobulinti vis daugiau elektroninių bankų veikimo sistemą.
Viena iš banko teikiamų paslaugų yra paskolų teikimas. Ši paslauga sutrumpina paieškos procesą klientams, gaunantiems pradines išlaidas. Paslaugos, gaunamos iš elekr.bankų tradiciškai būna su mažesnėmis palūkanų normomis, reikia mažiau išlaidų sąskaitai tvarkyti, geresnė klientų aptarnavimo kokybė. Klientų aptarnavimo kokybė elektroniniuose bankuose be priekaištų.
Interneto svetainės kaip "E-Paskola", "Mortgage. com" suteikia klientui galimybę susipažinti su daugeliu paskolų alternatyvų bei kreiptis dėl paskolos suteikimo tiesioginiu"on-line" režimu.
"GetSmart.com" – tai internetinė paskolų rinka, skirta norintiems gauti paskolą namams nusipirkti, teikti paskolas studentams, kreditinėmis kortelėms įsigyti, mokėti sąskaitomis per internetą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis38.08 KB
Autoriusjurgyte
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD.Balbonas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroniniu atsiskaitymu uz prekes ir paslaugas budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-13 IP: 193.219.181.147
    ki452 sako

    gana geras darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D.Balbonas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą