Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Duomenų saugojimo technologijos

Duomenų saugojimo technologijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Duomenų bazės samprata. Istorija. Duomenų bazių modeliai. Plokščias modelis. Tinklinis modelis. Reliacinis modelis. Reliacinis veikimas. Dimensinis modelis. Objektinės duomenų bazės modelis. Perdavimas ir sutapimas. Kopijavimas. Duomenų bazių taikymai. Duomenų bazės ir jose saugomi duomenys. Navigacinė duomenų bazės valdymo sistema. Reliacinė duomenų bazės valdymo sistema. DBVS aplinkos komponentai. DBVS architektūra. Duomenų valdymas. Duomenų formavimas. Duomenų bazės administravimas. Duomenų saugojimas. Dimensijos ir matavimai. Duomenų perkėlimas. Duomenų saugumas. Duomenų apsauga. Kintančios informacijos valdymas. Paieška duomenų bazėse. Skirtingų standartų duomenų bazių naudojimas. Duomenų saugyklos. Duomenų gavyba. Žinių gavyba. Apibrėžimas. Akivaizdus duomenų gavybos panaudojimas. Išvados.

Ištrauka

Neveltui XXI amžius vadinamas žinių amžiumi. Kiekviena sekunde mus pasiekia milžiniški informacijos kiekiai, kurią reikia klasifikuoti, analizuoti ir sugebėti rasti bei panaudoti būtent tuos duomenis, kurie naudingi vartotojui. Turimus duomenis būtina kaupti ir saugoti, nes jų gali prireikti ateityje. Tam tinkamiausios yra duomenų saugyklos, duomenų bazės.
Asmeninė adresų knygutė, bibliotekos kartoteka, kasos žurnalas – visa tai gali būti pavadinta tam tikromis duomenų bazėmis, tačiau duomenų bazės sąvoka plačiajai visuomenei reiškia kompiuterinę duomenų saugyklą, taigi mes savo darbe orientavomės būtent į šį duomenų kaupimo ir apdorojimo būdą.
Savo referatui pasirinkome temą "Duomenų saugojimo technologijos" dėl to, kad kuo toliau, tuo dažniau tenka susidurti su kompiuterinėmis duomenų bazėmis kasdieniame gyvenime. Kreipiamės į duomenų bazę naudodamiesi internetinėmis banko paslaugomis, ar paprastu bankomatu, mūsų telefono numeriai saugomi ryšio tiekėjų duomenų bazėse, naudojamės parduotuvės nuolaidų kortele, jungiamės prie studentų duomenų bazės norėdami pasirinkti mokomąjį dalyką kitam semestrui, ar sužinoti egzamino pažymį. Jau dabar duomenų bazė yra tapusi kasdieniu ir dažnai sutinkamu dalyku, paprasčiausiai apie tai nesusimąstome, kai imame pinigus iš savo sąskaitos, ar naudojamės parduotuvės suteikiama nuolaida. Mes nusprendėme, jog norime duomenų saugojimo technologijas pažinti iš arčiau, suprasti kaip jos veikia, kodėl ir kada atsirado bei kokias galimybes gali mums pasiūlyti.

Duomenų bazė (DB) yra dar vienas informacijos mokslo tyrimų ir tobulinimo objektų. DB yra logiškai susijusių duomenų visuma, kuri saugoma ir naudojama apibrėžtoje DS. Duomenų bazėje esanti informacija leidžia patenkinti tam tikrus individo ar organizacijos poreikius.
Duomenų ir jų tarpusavio ryšių aprašymas yra loginis ir fizinis. Fizinis duomenų aprašymas- tai fiziniai duomenų saugojimo būdai išorinėje atmintyje, o loginis duomenų bazės aprašymas yra skirtas jos vartotojams. Duomenų bazė yra organizuoti surinkti duomenys. Terminas "duomenų bazė" atsirado kartu su kompiuterine pramone, bet jo prasmė buvo praplėsta ilgainiui naudojant duomenų bazes. Tačiau iki šiol galima sutikti net keletą duomenų bazės apibūdinimų. Vienas iš galimų variantų, jog duomenų bazė- tai kolekcija sistemiškai įvestų įrašų, saugomų kompiuteryje taip, kad kompiuterinė programa gali naudoti duomenų bazės informaciją norėdama atsakyti į pateiktą klausimą. Efektyvesniam darbui užtikrinti kiekvienas įrašas duomenų bazėje yra pateikiamas kaip informacijos elementų (faktų) rinkinys. Tie faktai, kurie pateikiami sistemos, po to kai buvo suskurta užklausa gali būti naudojama kaip informacija sprendimui priimti. Kompiuterinė programa naudojama valdyti ir patekti užklausas duomenų bazei vadinama duomenų bazės valdymo sistema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis203.15 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. L. Zalieckaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu saugojimo technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas
  • Doc. dr. L. Zalieckaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą