Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Skaitmeninė televizija

Skaitmeninė televizija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Skaitmeninė televizija. Signalai.

Ištrauka

Šiuolaikinės komunikacijos erdvėje matyti ženklūs pasikeitimai, susiję su naujų struktūrų, paslaugų ir technologijų atsiradimu. Skirtingų technikos sričių susiliejimas vis labiau paliečia tradicinę masinių komunikacijos priemonių rinką. Skaitmeninių technologijų atėjimas leidžia suderinti skirtingų rūšių turinius vienoje komunikacijos priemonėje (multimedia). Šie pasikeitimai susiję ir su konkurencija. Būtent ji verčia kompanijas ieškoti naujų rinkų kaip kompensacijos už praradimus tradicinės televizijos srityse [7].
Šiandien televizija – šiuolaikinio žmogaus "alter-ego". Tačiau artimiausiu metu skaitmeninė televizija gali tapti alternatyva tradicinei televizijai. Šiandien žodžius "serveris" ir "svetainė" žino netgi tie, kuriems niekada neteko naudotis internetu. Tačiau kas yra skaitmeninė televizija, žino toli gražu ne visi. Tuo labiau ne kiekvienam teko dalyvauti virtualioje konferencijoje ar žiūrėti skaitmeninę televiziją. Skaitmeninė televizija (DTV – angl. Digital Televizion) - sistema, kurioje televizijos signalai paverčiami skaitmeniniais, suspaudžiami ir siunčiami vartotojams, turintiems dekodavimo įrangą. Paprastai dažnių juostoje, naudojamoje persiųsti vieną analoginės televizijos kanalų, gali tilpti 10 skaitmeninės televizijos kanalų [8].
Greta įprastinės televizijos transliacijos privalumų skaitmeninė televizija gali transliuoti specialią laidą skirtą nedideliam žiūrovų ratui. O jeigu žiūrovai gyvena kitame pasaulio krašte? Interneto televizija gali išspręsti šią problemą. Interaktyvių technologijų dėka žmogus gali ne tik stebėti, bet ir neišeinant iš namų, iš bet kurios pasaulio vietos, kur yra prieiga prie interneto, dalyvauti seminare, konferencijoje (taip pat spaudos konferencijoje). Interaktyvumas – dar viena svarbus skaitmeninės televizijos elementas. Čia pat galima pareikšti savo nuomonę apie matytą reportažą.
Transliacijas internetu galima stebėti iš bet kurios pasaulio vietos. Informacijos čia galima pateikti kur kas daugiau – detalus laidos, vietovės ar herojaus aprašymas, įvykio data ir laikas. Visus įrašus galima išsaugoti ir vėliau peržiūrėti. Tokiai tiesioginei transliacijai stebėti pakanka kokybiško ir spartaus interneto ryšio[1].
Skaitmeninių technologijų atėjimas į Europos garso ir vaizdo komunikacijų sektorių yra prilyginamas techninei revoliucijai. DSL technologijos, kabelinės televizijos techninių galimybių didinimas leidžia telekomunikacijų ir masinių informacijos priemonių kompanijoms siūlyti visą multimedia servisą. Kartu skaitmeninių technologijų atėjimas teikia naudą ne tik tinklo operatoriams ir paslaugos kūrėjams, bet ir vartotojui, nes [7]:
1. Skaitmeninė televizija išsiskiria vaizdo ir garso kokybe;
2. Programos paskirstymas orientuotas į:
• didesnę vartotojo laisvę (galimybė susidaryti savo programą),
• aktyvų vaidmenį (nuo įvairių programų santraukų iki įdomiausių sporto varžybų vietų pakartojimo).
Tiesioginė transliacija internetu atveria naujas galimybes perduoti vaizdą ir garsą. Transliacijoms naudojamas tam tikslui sukomplektuotas galingas kompiuteris, turintis specialią vaizdo plokštę bei pritaikytą programinę įrangą. Jis koduoja vaizdą ir garsą ir šį skaitmeninį srautą internetu perduoda žiūrovams. Internetu galima tiesiogiai transliuoti tiek iš vaizdo kameros, tiek retransliuoti televizijos kanalą. Nesvarbu, iš kurios vietos vyksta transliacija, lemiamą vaidmenį turi interneto ryšys. Geriausiai tam tinka šviesolaidinis tinklas, kuris duomenis perduoda itin didele sparta.
Nuo kitų telekomunikacijos rūšių šviesolaidinis tinklas skiriasi kokybe ir saugumu. Šviesolaidiniame tinkle visi informacijos šaltiniai sujungiami į bendrą skaitmeninį kanalą. Taip vartotojas gali klausytis skaitmeninio radijo, žiūrėti skaitmeninę televiziją, naudotis pigiu telefono ryšiu – interneto telefonija [2].
Skaitmeninė televizija sparčiai populiarėja. 2004 metų pabaigoje tarp perkamiausių Kalėdų dovanų Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo skaitmeninis televizorius arba skaitmeninės imtuvas — įprasto televizoriaus priedėlis. Jau ir Lietuvos Vyriausybė 2004 metų spalio 16 dieną priėmė nutarimą, jog po aštuonerių metų visa televizija Lietuvoje bus skaitmeninė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis22.32 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. V. Bujauskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skaitmenine televizija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. dr. V. Bujauskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą