Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinė visuomenė (6)

Informacinė visuomenė (6)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Informacinės visuomenės samprata. Informacinės visuomenės nauda kiekvienam. Informacijos visuomenės projekto biuras (ISPO). Paslaugų prieinamumas. Elektroninės Europos iniciatyva. Elektroninė valdžia. Informacinės technologijos Lietuvoje. Informacinė visuomenė valstybėse kandidatėse. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas – sužinoti, kas tai yra informacinė visuomenė, susipažinti su ES vykdoma politika, orientuota į informacinės visuomenės kūrimą ES ir valstybėse narėse, požiūriu į informacinę visuomenę bei informacinių technologijų padėtimi Lietuvoje bei ES.

Referate nagrinėjami tokie klausimai:
Informacinės visuomenės samprata
Informacinės visuomenės nauda kiekvienam
Informacijos visuomenės projekto biuras (ISPO)
Paslaugų prieinamumas
Elektroninės Europos iniciatyva
Elektroninė valdžia
Informacinės technologijos Lietuvoje
Informacinė visuomenė valstybėse kandidatėse

Informacinė visuomenė - tai atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir mokėjimu (žiniomis) savo veiklą grindžianti visuomenė, kurios nariai turi galimybę ir geba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis šiuolaikinių informacinių technologijų priemonėmis, šalies ir pasaulio kompiuterizuotais informacijos ištekliais, o valstybės ir savivaldybių institucijos, pasitelkdamos šias priemones ir išteklius, - priimti sprendimus, garantuoti gyventojams prieinamą ir patikimą viešąją informaciją.

INFORMACINĖS VISUOMENĖS NAUDA KIEKVIENAM
Greitai kintančių technologijų pasaulyje ES vis aktyviau padeda Europos moksliniuose tyrimuose siekti naujų mokslo laimėjimų. Daugelyje sričių, kuriose atsiskleidžia šiuolaikinės technologijos įvairovė, ES finansuoja mokslinių tyrimų centrų, universitetų ir pramonės įgyvendinamus projektus.
Stengiamasi orientuotis į mokslinius tyrimus ir naujovių diegimą, padedančius siekti konkrečių socialinių ir ekonominių tikslų, pavyzdžiui, kurti darbo vietas ir gerinti gyvenimo kokybę. ES pirmenybę teikia mokslo tiriamiesiems darbams sveikatos, nanotechnologijos, erdvės, maisto kokybės, aplinką tausojančios plėtros ir žinių visuomenės srityse.
ES taip pat stengiasi sukurti sąlygas, leidžiančias naudotis naujomis technologijomis mūsų kasdieniniame gyvenime.

Įgyvendinant Europos Komisijos sudarytą Europos perėjimo į informacinę visuomenę veiksmų planą, buvo įsteigtas Informacijos visuomenės projekto biuras, žinomas ISPO (Informatikon Sodiety Project Office) pavadinimu.
ISPO buvo sukurtas tam, kad padėtų europiečiams susipažinti su priemonėmis ir pasirinkimais, kuriuos siūlo sparčiai besiformuojanti informacijos visuomenė. Pagrindinės biuro teikiamos paslaugos – tai ISPO puslapiai Interneto tinkle, ISPO informacijos padalinys ir keletas ryšio projektų, skirtų pagrindinei ISPO auditorijai: piliečių ir vartotojų asociacijoms, mokykloms ir kultūros institucijoms, vietos ir regionų savivaldybėms bei smulkioms ir vidutinėms bendrovėms.
ISPO taip pat atsakingas užtai, kad būtų sudaryta keletas su informacijos visuomene susijusio inventoriaus sąrašų, tarp kurių ypač pažymėtinas Pasaulinės inventorizacijos projektas (Global Inventory Project). Tai vienas iš vienuolikos projektų, kuriuos patvirtino septynių labiausiai industrializuotų valstybių grupė 1995 m. Briuselyje vykusioje ministrų konferencijoje. Be to ISPO iš europietiškų pozicijų apžvelgia projektus bei veiklą kiekvienoje valstybėje narėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-18
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis27.12 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Petrauskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Petrauskienė
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą