Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Loginis tipas

Loginis tipas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Loginis tipas. Reikšmės ir operacijos. Realizacija programavimo kalbose. Realizacija kompiuteriuose. Loginiai kintamieji.

Ištrauka

Loginis tipas žymimas standartiniu vardu boolean. Loginis duomenų tipas yra pats paprasčiausias. Jis turi dvi reikšmes: teisinga ir neteisinga. Tačiau programavime šios reikšmės turi ypatingą paskirtį – valdo veiksmų atlikimo tvarką: parenka sąlyginio sakinio veiksmų šaką, nustato, kada reikia kartoti ciklo veiksmus. Taigi, loginiai duomenys yra labai svarbūs.
Programavime loginis tipas dažniausiai žymimas vardu boolean arba bool. Loginės reikšmės (konstantos) dažniausiai žymimos angliškais žodžiais true (teisinga) ir false (klaidinga).
Kadangi loginio tipo reikšmių skaičius baigtinis ir labai mažas, tai galima lengvai išvardyti visas galimas vienvietes ir dvivietes logines operacijas. Kiekvienas loginės operacijos operandas gali įgyti dvi skirtingas reikšmes. Du operandai drauge gali įgyti 22 = 4 skirtingas reikšmių kombinacijas:

Taigi iš viso gali būti 24 = 16 dviviečių loginių operacijų.
Dviejų operacijų f0 ir f15 reikšmės nepriklauso nuo argumentų reikšmių ir yra visada tos pačios. Tai konstantos false ir true.
Keturių operacijų reikšmės f3, f5, f10, f12 reikšmės priklauso tik nuo vieno argumento. Tai vienvietės tapatumo ir inversijos operacijos. Kadangi lentelė sudaryta dviem argumentams, tai gavome keturias vienvietes operacijas – po dvi tokias pat kiekvienam argumentui.
Likusios dešimt operacijų yra tikros dvivietės, arba, dviejų argumentų funkcijos.

Visos galimos dvivietės loginės operacijos f(x,y).
Programavimo kalbose, turinčiose loginį duomenų tipą, visada vartojamos trys loginės operacijos: inversija, konjunkcija ir disjunkcija. Pateiksime šių trijų operacijų rezultatų lenteles.

Būna, kad vartojama ir daugiau operacijų. Dažniausiai pasitaikanti griežtoji disjunkcija (xor Adoje ir Turbo Paskalyje). Tai disjunkcija, kurios reikšmė yra true tik tuo atveju, kai kurio nors vieno operando (bet ne abieju drauge) reikšmė yra true. Dar kartais vartojama implikacija arba ekvivalentumas (Algole-68).
Loginių operacijų sistema, kuria būtų galima išreikšti bet kokią loginę situaciją, vadinama pilnąja sistema. Pvz., įprastos trys operacijos: inversija, konjunkcija ir disjunkcija sudaro pilnąją loginių operacijų sistemą. Išreikšime jomis visas 16 operacijų ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-05
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis23.88 KB
AutoriusMilos
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasE. Valavičius
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Loginis tipas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 5 Klasė/kursas
  • E. Valavičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą