Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Skaitmeninis parašas

Skaitmeninis parašas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Elektroninio parašo samprata. Skaitmeninis parašas. Skaitmeninio parašui naudojama technologija. Veikimo principas. Parašo kūrimas, tikrinimas ir galiojimas. Skaitmeninio parašo saugojimas. Skaitmeninio rakto pavyzdys – "eToken". Įrenginio savybės ir privalumai. Įrenginio naudojimo galimybės. Skaitmeninio parašo paslaugos reguliavimas ir tiekimas. Skaitmeninio parašo naudotojai Lietuvoje.

Ištrauka

Naujos technologijos į žmogaus gyvenimą įsilieja labai sparčiai. Fakso aparatas jau tapo neatskiriama kiekvieno biuro dalimi. Mobilusis telefonas – jau nebe žaisliukas ir ne prabanga, o būtina ryšio priemonė. Elektroninis paštas tapo populiari jaunimo bendravimo priemonė visame pasaulyje. Ypač didžiulių perspektyvų modernios technologijos suteikia verslininkams. Visais laikais verslo sėkmei svarbiausi veiksniai buvo pasitikėjimas, konfidencialumas, saugumas. Šiuolaikiniam verslininkui jie taip pat labai svarbūs.
Verslo pasaulyje internetas dažniausiai naudojamas keistis informacija elektroniniu paštu ar per tam skirtas elektroninės komercijos sistemas. Siųsdamas informaciją el. paštu, savaime suprantama, siuntėjas nori būti tikras, kad informacija pasieks adresatą nepakitusi ir nepateks pašaliniam asmeniui į rankas. Deja, elektroninio pašto sistema negali garantuoti visiško konfidencialumo. Elektroninis laiškas pereina per keletą interneto mazgų ir kiekviename jų jis gali patekti pašaliniam asmeniui, pakeistas ar visai ištrintas. Be to, išmanantis technologijas asmuo gali išsiųsti laišką Jūsų vardu, kuriame bus virusinių programų. Daugelis interneto paslaugų teikėjų saugo savo klientų laiškus tam atvejui, jei klientų laiškai netyčia būtų prarasti dėl kliento kompiuterio sutrikimų ar įsilaužimo. Daugelis vyriausybių, taip pat ir JAV, stebi informacijos srautus, judančius internete, siekdamos apsisaugoti nuo galimos pavojingos informacijos.
Internetą, be abejo, galima ir verta naudoti verslui, tačiau tam būtina pasirūpinti informacijos apsauga. Vienas iš būtų išsaugoti konfidencialumą naudojantis internetu – naudoti programinę bei kitą įrangą, saugančią informaciją nuo pašalinių asmenų. Bene pats saugiausias būdas tai tinkamai padaryti šiuolaikiniame pasaulyje yra elektroninių parašų naudojimas.
Skaitmeninis parašas – saugiausia elektroninių parašų rūšis, nors šiuo metu nėra plačiai paplitusi, tačiau gerėjant įstatyminei bazei vis sparčiau plečiasi ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, o ir specialistai pripažįsta jų teikiama naudą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis48.33 KB
AutoriusKestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skaitmeninis parasas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą