Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informatikos ir skaičiavimo technikos raida

Informatikos ir skaičiavimo technikos raida

  
 
 
1234567
Aprašymas

Legenda apie informatiką (įvadas). Kompiuterių raida. Informatika bei kompiuteris (išvados).

Ištrauka

Seniai seniai, kai dar nebuvo nei manęs, nei tavęs, nebuvo ne tik kompiuterių, bet ir pašto karietų, Žemėje atsirado žmonės. Kaip ir mes, jie mokėjo valgyti ir miegoti, vaikščioti žeme ir plaukioti vandenyje. Be to, jie dar mokėjo matyti, girdėti, uosti kvapus, čiuopti daiktus, spygauti iš džiaugsmo ir kaukti iš nuobodulio.
Išalkusiems užtekdavo apsidairyti ir pasirinkti – vaisių, uogų ir kitokių gardėsių buvo kiek širdis geidžia. Čia bananas, ten apelsinas. Va, dar figa. O kokios akį veriančios uogos! Oi, rūgščios… O kas čia taip kvepia? Taigi dūmelis. Ir kažkas raudonuoja. Capt! Ai-ai-ai, degina! Taip ir slankiodavo žmonės diena po dienos, naktis po nakties, tai valgio, tai patogesnės vietos nakvynei dairydamiesi.
Kartą beklaidžiodami jie visai nusikamavo, bet taip nieko ir nerado. Aplinkui buvo matyti tik žolė ir bevaisiai krūmai. Žmonės suirzo ir nusiminė. O juk vos prieš keletą dienų netoli buvo aptikę nuostabių grybų! Ir tada ėmė galvoti: kaip sužinoti, kur yra maisto? Kaip neužmiršti, kur jau buvai jo radęs? Kaip nuspręsti, kurioje pusėje jo ieškoti? Kaip pranešti vienas kitam, kad jau radai maisto? Tačiau to žmonės dar nemokėjo.
Štai tada ir gimė informatika. Ji turėjo padėti žmonėms atsakyti į klausimus:
kaip sužinoti?
kaip neužmiršti?
kaip nuspręsti?
kaip pranešti?
t. y. kaip geriau, patogiau atlikti veiksmus su informacija. Tik iš pradžių niekas jos informatika nevadino. Ir visai neseniai, gal prieš kelias dešimtis metų, žmonės sugriebė šia veiklą įvardyti. Štai ir aiškinasi žmonės iki šiol, kaip kokią su informacija susijusios veiklos rūšį vadinti, o kai kas ir dabar neketina šios savo veiklos kaip nors vadinti – taip ji jiems įprasta ir kasdieniška, kad nėra jokio reikalo kažkaip kitaip vadinti savo gyvenimą.
Keturi esminiai informatikos klausimai: "kaip sužinoti?", "kaip nepamiršti?", "kaip nuspręsti?" ir "kaip pranešti?" – atspindi keturis būdingiausius informacinius vyksmus:
1) informacijos gavimą;
2) jos laikymą;
3) perdirbimą;
4) skleidimą
Gamta apdovanojo žmogų penkiais pojūčiais (tiek dažniausiai jų suskaičiuojama), kurių
dėka jis "siurbia" informaciją iš aplinkos ir suvokia tą aplinką. Davė gamta žmogui atmintį (įskaitant genus bei sąlyginius refleksus) informacijai saugoti, protą mąstyti, balsą, mimiką, gestus savo mintims, patirčiai perteikti. Bet nenuoramai žmogui prigimties pasirodė per maža, ir jis sugalvojo informacines technologijas – dirbtinius būdus bei metodus, kaip elgtis su ta informacija. Jų kūrimas yra šiuolaikinės informatikos inžinerijos paskirtis ir galutinis tikslas, o vartojimas – daugumos šiuolaikinių profesijų pagrindas.
Kur baigiasi prigimtis ir kur prasideda technologijos, gali padėti sužinoti ... vaikai. Su savimi į šį pasaulį jie atsineša tai, kas natūralu (regėjimą, klausą, uoslę, skonį, lytėjimą). Visa kita jiems tenka išmokti. Ryškiausi istoriniai informacinių technologijų šuoliai yra kalba, raštas, spauda, tolimieji ryšiai, kompiuteriai. Kiekvienas jų paliko gilų pėdsaką žmonijos kultūroje... ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis13.19 KB
AutoriusGerda
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas9
Švietimo institucijaAlytaus Dainavos vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informatikos ir skaiciavimo technikos raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Alytaus Dainavos vidurinė mokykla / 9 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą