Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Elektroninės knygos

Elektroninės knygos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Elektroninė knyga. Elektroninių knygų tipologija. Elektroninių knygų informacijos laikmenos. Elektroninės knygos trūkumai ir privalumai. Prototipinė elektroninė knyga. Elektroninių knygų pavyzdžiai. Elektroninės bibliotekos. Elektroninių knygų citavimas. Išvados.

Ištrauka

Elektroninė knyga - tai sutvarkyta tam tikros apimties kompiuterinė informacija. Tokia knyga gali sutalpinti gerokai daugiau informacijos nei popierinė, be to, ji nesiglamžo, nedega, neplyšta. Elektroninė knyga gali būti trijų tipų: pastovi (nekintanti apimtis ir informacija), iš dalies kintanti (nekintanti informacija ir kintanti išvaizda) ir kintanti (kinta ir informacija, ir išvaizda). Tačiau savo pavidalu jos gali būti įvairiausios - nuo tekstinės iki multiterpės ir virtualių knygų, įtraukiančių skaitytoją į menamąją tikrovę. Yra knygų, kurios teturi tik elektroninį pavidalą. Pirmosios elektroninės knygos buvo platinamos diskeliuose, tačiau šiuo metu juos pakeitė kompaktiniai diskai (CD-ROM), skaitmeniniai vaizdo diskai (DVD) ir interneto dokumentai. Ne viena knyga vis dažniau kartu su popierine leidinio kopija siūlo ir savo elektroninę versiją kompaktiniame diske, kai kurie leidiniai pasiekiami per internetą.
Taigi, pabandysiu ir panagrinėti elektronines knygas bei jų tipologiją, informacijos laikmenas, trūkumus ir privalumus, susipažinti su elektroninių knygų pavyzdžiais, prototipinėmis elektroninėmis knygomis, elektroninėmis bibliotekomis bei panagrinėti elektroninių knygų citavimo problemas.


Elektroninė knyga - tekstinis knygos analogas, esantis elektroninėje laikmenoje ir skaitomas kompiuterio ekrane, tai sistema, realizuojanti didelės apimties kompiuterio atmintyje laikomos informacijos valdumą ir struktūrizaciją. Elektroninė knyga susidaro iš pagal temas organizuotų skaitmeninės informacijos puslapių (šiuo atveju puslapis, priešingai popieriaus lapui, pagrįstam įprastos knygos puslapiu, yra matuojamas monitoriaus ekranu), organizuotų pagal tematiką ir turinčių įprastos knygos požymius (puslapių numerius, antraštes ir pan.).
Visi elektroniniai dokumentai yra parengti elektroninės duomenų bazės principais. Pasak A. Miežinienės, duomenų bazė - tai rinkinys duomenų, reprezentuojančių ir aprašančių kokį nors įrašą, dažniausiai didelį ir sudėtingą. Duomenų bazės apibrėžiamos kaip duomenų saugyklos, reprezentuojančios apibrėžtą realaus pasaulio dalį ir naudojamos apibrėžtiems tikslams. Elektroniniams dokumentams būdingas vidinis ir išorinis reprezentavimas. Išorinis dokumentų vaizdas skirtas suvokti žmogaus sensoriniais kanalais, o vidinis reprezentavimas kuriamas ir perduodamas kompiuteriais. Vidinis reprezentavimas, t.y. duomenų bazės struktūros rengimas, atliekamas programuotojų taip, kad vartotojai galėtų matyti duomenų bazės pagrindu paruoštą tam tikrą rezultatą - išorinį reprezentavimą. Būtent ilgo techninio darbo rezultatas ir yra elektroninis dokumentas, kuriame turinio išdėstymo principas - dokumento forma (laikraštis, žodynas, enciklopedija ir pan.) gali likti tokia pati kaip ir spausdinto dokumento. Remiantis teiginiais, kad elektroniniai dokumentai skiriasi nuo spausdintų tik laikmena, kurioje jie yra pateikti, o turinys ir jo išdėstymas lieka tradicinis, galima būtų lengvai suformuluoti elektroninės knygos apibrėžimą, tačiau naujos technologijos padarė įtaką ne tik naujai laikmenai atsirasti, bet ir nulėmė hiperteksto atsiradimą, o šis pakeitė dokumento sudarymo (informacijos išdėstymo) ir skaitymo principus. Be to, elektroninė knyga gali turėti ne tik tekstą ar statiškus vaizdus, bet ir animacijos, vaizdo bei garso įrašus.
Elektroninio dokumento samprata labai plati, o elektroninė knyga yra viena iš elektroninių dokumentų grupių, dažnai vadinama tiesiog elektroniniu dokumentu. Elektroninės knygos terminas dažniausiai naudojamas tada, kai susiduriama su konkrečiu knygos, išleistos keliose laikmenose (spausdintoje ir elektroninėje), pavyzdžiu. Tada mes jau negalime nepavadinti knyga dokumento, autentiško esančiam spausdintoje laikmenoje. Taigi elektroninės knygos sąvoka nėra nusistovėjusi ar dažnai sutinkama. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis197.48 KB
Autoriuskokoca
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAlytaus profesinio rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronines knygos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Alytaus profesinio rengimo centras / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą