Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Duomenų perdavimas mobiliųjų telekomunikacijų tinklais

Duomenų perdavimas mobiliųjų telekomunikacijų tinklais

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Modernių komunikacijų technologijos: evoliucija ir revoliucija. Technologijų kaitos daroma įtaka pereinamiesiems procesams. GSM evoliuciniai žingsniai. Duomenų perdavimas mobiliųjų telekomunikacijų tinklais. Didelės spartos duomenų perdavimo (HSCSD) ir GPRS palyginimas. EDGE ir GPRS duomenų perdavimo technologijų palyginimas. EDGE, GPRS ir 3G duomenų perdavimo technologijų palyginimas. 3G tinklo architektūra. UMTS ryšio technologijos: TDMA, CDMA ir WCDMA. 3G ir 4G duomenų perdavimo technologijų palyginimas. Išvados. Priedai. Žodynėlis. Mobiliųjų tinklų santrumpų paaiškinimai.

Ištrauka

Vis daugiau ir daugiau žmonių pageidauja gauti reikiamą informaciją bet kuriuo metu, t. y. visai nesvarbu, kur jie tuo momentu bebūtų ¬ darbe, namie, lėktuve ar automobilyje, ¬ ir visai nepriklausomai nuo tos informacijos dydžio bei formos ir jos šaltinių. Vien balso tarnyba jau nebetenkina mobiliojo ryšio vartotojų verslo ar asmeninių poreikių, jiems reikia ir įvairiausių duomenų paketų. Vis augantį tokio tipo "mobiliųjų duomenų" poreikį labiausiai skatina interneto paslaugų plėtimasis bei vis labiau populiarėjantys nešiojamieji kompiuteriai.
Mobilųjį duomenų perdavimą dalinai skatina ir modernių daugiafunkcijinių naujausių įrenginių, -telefonų, kompiuterių ir t.t ¬ rinkos augimas. Tačiau pagrindinė to augimo priežastis yra vis didėjančios dalies plataus masto informacijos vartotojų pageidavimas ir judant naudotis visomis informacijos tarnybų paslaugomis. Pasaulyje planuojamas nepaprastai spartus mobiliųjų duomenų vartotojų skaičiaus augimas ir pajėgumo didėjimas. Taigi bevielėms technikoms ir GSM technologijai formuo- jantis į trečiosios kartos universaliąją mobiliųjų telekomunikacijų sistemą UMTS (universalioji mobiliųjų telekomunikacijų sistema), mobilūs duomenys taps pagrindiniu pajamų šaltiniu.
Iki šiol vartotojai susidurdavo su trimis esminėmis kliūtimis, bandydami pasinaudoti mobiliai- sias duomenimis: visa tai buvo per daug komplikuota, per brangu ir per daug lėta. Paskutiniu metu pramonė pasiekė gana didelę pažangą naujai kuriant lengvai instaliuojamus naujausius įrenginius, patogiai aptarnaujamus terminalus, veikiančius atitinkamai pagal standartą WAP (Wireless Access Protocol ¬ bevielis susisiekimo protokolas). Ne mažiau svarbus ir tinklo operatorių jau turimas naujas metodas, kuris turėtų padėti spręsti kainų ir dažnių juostos pločio problemas ¬ GPRS (universalioji suspaustų radijo perdavimų tarnyba). Šios tarnybos panaudojimas plačiajame duomenų versle padėtų GSM tinklui efektyviai konkuruoti su tradiciniu fiksuotų linijų duomenų perdavimo tinklu.

Aštuntasis dešimtmetis buvo mobiliųjų ryšių plėtros pirmasis etapas. Tuo metu dominuojanti ryšių technologija buvo analoginė. Europoje 1979 metais ryškiausiai startavo NMT (Nordic Mobile Telephone ¬ Šiaurės šalių mobiliojo ryšio sistema). Pradžioje ji buvo įdiegta Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje ir Suomijoje. Vėliau paplito gana plačiai.
Amerikoje 1982 m. įdiegta AMPS(Advanced Mobile Phone Service ¬ patobulinto mobiliojo ryšio tarnyba), kuri dar ir dabar naudojama atskirose visų kontinentų šalyse. Speciali AMPS versija ¬ TACS (Total Access Communications System ¬ visuotinės kreipties ryšių sistema) ¬ buvo specialiai sukurta Jungtinei Karalystei. Išvystyta šios sistemos versija yra žinoma kaip ETACS. TACS/ETACS versija paplito Azijos žemyne. Šios paminėtosios sistemos priskiriamos pirmajai mobiliojo ryšio kartai. Pirmos kartos sistemose panaudota FDMA (Frequence Division Multiple Access ¬ kolektyvioji dažninio atskyri- mo kreiptis).
Paplitus pirmos kartos sistemoms, tapo aišku, kad mobiliojo ryšio paslaugos vartotojams yra patrauklios, jų apimtis ir vartotojų skaičius greitai auga, todėl siekiant pagerinti mobiliojo ryšio kokybę, padidinti teritorinę apimtį ir sistemos talpą, atsižvelgiant į naujas elektronikos bei telekomunikacijų technikos galimybes, įvairiose šalyse buvo sukurta keletas skirtingų skaitmeninių mobiliojo ryšio sistemų. Esminiai šių sistemų funkciniai ypatumai:
• kalbos signalai mobiliose stotyse keičiami skaitmeniniais srautais, koduojami ir perduodami kaip duomenų srautai;
• naudojamas dvigubas ¬ dažninis ir laikinis ¬ TDMA ( kolektyvioji laikinio atskyrimo kreiptis) radijo kanalų dalijimas. Visa tai įgalino praplėsti bendrą sistemų talpą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis416.69 KB
AutoriusDainius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu perdavimas mobiliuju telekomunikaciju tinklais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą