Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Spalvos kompiuterinėse leidybos sistemose

Spalvos kompiuterinėse leidybos sistemose

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Spalvų tvarkymas. Spalviniai modeliai. Paruošimas spaudai. Grafinių vaizdų ir paveikslėlių panaudojimas kompiuteryje. Spalvos suvokimo psichologija. Raudona. Geltona. Mėlyna. Žalia.

Ištrauka

Šiuolaikiniame paruošimo spaudai sistemų pasaulyje sistemos kuriamos ir yra skirtos skaitmeniniam ir atviros gamybos darbo procesui. Ruošiant gaminį spaudai, svarbų vaidmenį vaidina daugybė skirtingų duomenų įvedimo būdų, skirtų vaizdui pervesti į skaitmeninę formą, spalvų perdirbimo techninė ir programinė įranga bei gamybos įrankiai. Skenerio RGB sistemos, monitoriaus RGB sistemos ar produkcijos CMYK sistemos niekada nebūna vienodos, todėl reikalingi nauji metodai, patikimai perduodantys informaciją apie spalvas.
Šiuolaikinėje gamyboje spalvų tvarkymo tikslas yra užtikrinti tokią pačią patikimą originalo spalvų reprodukcija, kaip ir atliekant ją tradiciniu būdu. Skeneriu ar skaitmeniniu fotoaparatu pervedus informaciją apie vaizdą į skaitmeninę formą, visos skaitmeninio vaizdo spalvos turi atrodyti lygiai taip pat, kaip ir originale. Vaizdo spalvos turi atitikti originalo spalvas spausdinant spalvotu skaitmeniniu spausdintuvu ar tradiciniu būdu. Jei spalvos yra specialiai keičiamos monitoriuje, pagamintos produkcijos spalvos turi būti identiškos ekrane esančioms spalvoms.
Be to, spalvų tvarkymas sudaro galimybę laisvai taisyti spalvas. Informacija apie spalvas turi būti pateikiama monitoriuje lygiai taip pat, kaip ir vėliau bus spausdinama spaudos mašinoje. Duomenys apie spalvas turi būti išvedami į skaitmeninę spalvų spausdinimo sistema turi pakankamai laisvai atkurti bet kurį spausdinimo gamybos procesą įvairiuose etapuose.
Būtent šiuos techninius sprendimus atliekant reprodukciją ir siūlo spalvų tvarkymas. Darbo procese susiduriame su keturiomis specifinėmis įrangos spalvų gamomis:

• Skaitytuvo RGB spalvų modelis;
• Monitoriaus RGB spalvų modelis;
• Tradicinio spausdinimo proceso CMYK spalvų gama;
• Dažnai korektūros taisymo CMYK spalvų gama.

Pagrindinė spalvų tvarkymo sistemos funkcija yra pakeisti skenerio RGB spalvų modelio gamą į tolesnes pagrindinių spalvų sistemas. Norint tai atlikti, reikia skenerio spalvų gamą, kuri paprastai yra didesnė, pritaikyti mažesnei gamybos įrangos spalvų gamai (monitoriaus RGB spalvų modeliui, spausdintuvo CMYK modeliui). Keičiant spalvų gamą, atliekama daugybė mažesnės apimties operacijų, kurios tarpusavyje glaudžiai susijusios.
Naudojant spalvų tvarkymo sistemą, skaidytuvo RGB spalvų modelio gama turi būti tiksliai atgaminama gaminio spalvų terpėje, atsižvelgiant į konkrečią reprodukcijos užduotį. Be to, skenerio RGB spalvų modelio spalvos, kurių negalima atgaminti, turi būti kuo tiksliau pakeičiamos gaminio spalvomis. Daugeliu atvejų spalvų gama yra suspaudžiama.
Šiems reikalavimams įgyvendinti šiuolaikinis spalvų tvarkymas panaudoja spalvų perdavimą kolorimetrijos pagrindu. Tokiu būdu visi reprodukcijoje dalyvaujantys sistemos komponentai yra ne tik linearizuojami ir kalibruojami densitometrais, bet ir profiliuojami. Spalvos restos yra tiesiog kolorimetrinis konkretaus įrenginio ar proceso dalies spalvų reprodukcijos ypatybių aprašymas.
Terminas "kolorimetrinis" reiškia, kad specifinė įrenginio spalvų gama charakterizuojama pagal nepriklausančią nuo įrenginio standartinę spalvų sistemą, kuri yra pritaikyta žmogaus akiai.
Vienas kolorimetrinės standartinės sistemos privalumas yra tas, kad joje yra visos elektromagnetinio spektro spalvos, kurias mato žmogus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.57 KB
AutoriusGrigorij
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVisagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Spalvos kompiuterinese leidybos sistemose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą