Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>GSM tinklai

GSM tinklai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. GSM istorija. GSM tiekiamos paslaugos. GSM architektūra. Mobilioji stotelė. Bazinė stotis. Tinklo posistemė. Radijo ryšys. Daugialypis priėjimas ir kanalo struktūra. Duomenų kanalai. Kontrolės kanalai. Paketinio duomenų apsikeitimo ciklo struktūra. Garsų kodavimas. Kanalo kodavimas ir moduliavimas. Daugiaspindulinė korekcija. Dažnio keitimas. Trūkusis transliavimas. Trūkusis priėmimas. Energijos taupymas. Tinklo aspektai. Radijo resursų valdymo sluoksnis. Perkėlimas. Mobilumo valdymo sluoksnis. Autentifikacija ir saugumas. Ryšio valdymo sluoksnis. Skambučio adresavimas. Išvados.

Ištrauka

GSM (Global System for Mobile Communications) tai pats populiariausias standartas mobiliesiems telefonams pasaulyje. Šiandien GSM telefonai naudojami daugiaiu kaip milijardo žmonių daugiau kaip 200 šalų. GSM tinklų buvimas visur, leidžia naudotis telefono operatoriais ne tik savoje bet ir kitose šalyse, su sutartimis tarp operatorių. GSM pagrindinis skirtumas nuo jo primtakų tas kad visi jo kanalai, tame tarpe ir kalbos, yra skaitmeniniai, o tai reiškia kad GSM yra antros kartos mobilųjų telefonų sistema. Šis faktas taip pat reiškia tai jog duomenų komunikacijos sistemos pradėjo plėtotis jau senai.
Paplitus pirmos kartos sistemoms, tapo aišku, kad mobiliojo ryšio paslaugos vartotojams yra patrauklios, jų apimtis ir vartotojų skaičius greitai auga.
GSM paslaugos tapo pačios populiariausios Europoje ir vienos iš populiariausių pasaulyje, o GSM telefonas perėjo iš prabangos reikmenų kategorijos į vartojamųjų reikmenų kategoriją. Jau dabar mobiliųjų telefonų Lietuvoje yra daugiau negu fiksuoto ryšio telefonų.
Toks GSM pasisekimas, be akivaizdžių pranašumų, yra ir didelis iššūkis standartų kūrėjams, įrangos gamintojams ir tinklų operatoriams. Bevieliai tinklai turi perduoti didelius informacijos kiekius, bet tam reikia įvairiais būdais padidinti GSM tinklo talpą.


1980 metais analoginės korinės telefono sistemos pradėjo stipriai plėtotis Europoje, daugiausia skandinavijos šalyse ir Didžiojoje Britaniojoje, taip pat Prancūzijoje ir Vokietijoje. Kiekviena šalis išvystė savo sistemą, kurios buvo nesuderinamos su kitų šalių įranga ir operacijomis. Tai buvo nepageidaujama situacija, ne vien dėlto kad mobilioji įrangos galimybės buvo apribotos valstybės sienomis, kas suvienytoje Europoje darosi vis svarbiau, bet ir dėl to kad kiekvienam įrangos tipui buvo maža rinka, o tai buvo ekomiškai nenaudinga.
Taigi 1982 metais posėdyje CEPT (Conference of European Post and Telecommunications) buvo suformuota mokslinė grupė pavadinimu Groupe Spécial Mobile (GSM) kad išstudijuotu ir išvystytu Europiečių mobiląją sistemą. Pateikta sistema turėjo atitikti tokius reikalavimus:
Gera balso perdavimo kokybė
Maža terminalo ir paslaugų kaina
Palaikytų tarptautinius pokalbius
Galimybė palaikyti rankinius terminalus
Galimybė plėtoti paslaugas ir įranga
Suderinamas su ISDN

1989 m. Atsakomybė už GSM tinklus buvo perleista Europos Telekomunikacijų Standartų Institutui (ETSI), kuris apibrėžė GSM, kaip visuotinai priimtiną skaitmeninį korinį ryšio standartą. GSM tapo ETSI techniniu komitetu. 1990 Patvirtintos pirmos fazės GSM 900 specifikacijos. Komercinės paslaugos pradėtos teikti 1991, ir 1993 buvo 36 tinklai 22 skirtingose šalyse, bei 25 šalys buvo pasirinkusios ar apsvarsčiusios GSM plėtojimo galimybę. Tai ne tik Europiečių standartas – Pietų Afrika, Australia, taip pat dauguma vidurio ir Tolimųjų Rytų šalys pasirinko GSM. 1994 pradžioje buvo 1,3 mln abonentų visame pasaulyje. Dabar GSM šifruojasi kaip Global System for Mobile telecommunications.
GSM vystytojai pasirinko neaprūpinta (tuo metu) skaitmeninę sistemą, o ne tų laikų standartą analoginę korinę sistemą kaip AMPS Jungtinėse Valstijose ar TACS Didžiojoje britanijoje. Jie tikėjo kad pažanga algoritmų suspaudime ir skaitmeninių signalų procesorių srityse leis daug pasiekti, siekiant patenkinti keliamus reikalavimus ir nuolat tobulinti sistemą kainų ir kokybės srityje. 8000 puslapių GSM rekomendacijose bandoma sudaryti sąlygas tinklo lankstumui ir konkurencijai tarp daugelio tiekėjų, tai pat nustatyti pakankamai nurodymų kad garantuoti sklandų bendradarbiavimą tarp tinklo komponentų. Iš dalies tai buvo įgivendinta parengiant sąsajų ir funkcijų aprašymus kiekvienos funkcinės dalies esančios sistemoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-04
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis37.34 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word GSM tinklai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą