Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Duomenų bazės kūrimo technologija

Duomenų bazės kūrimo technologija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Duomenų bazės samprata. Duomenų bazės sąvoka, pagrindinės funkcijos. Duomenų bazių valdymo sistemos, jų funkcijos. Duomenų bazės projektavimas. Duomenų bazės modelių tipai. SQL kalba. Reliacinis duomenų bazės modelis. Reliacinė algebra. Reliaciniai skaičiavimai. Duomenų bazės normalizavimas, norminės formos. Konceptualinis duomenų bazės modeliavimas. Trijų lygių duomenų bazės architektūros projektavimas. Duomenų bazės kūrimas. Duomenų bazės kūrimo žingsniai. Išvados.

Ištrauka

Teorija apie duomenų bazių struktūrą, jos valdymo sistemą, duomenų bazių praktinį pritaikymą įvairiausiose veiklos sferose yra ganėtinai jauna žinių sritis – ji gyvuoja šiek tiek daugiau nei 30 metų, tačiau po pirmųjų eksperementalių duomenų bazių atsiradimo 1950-aisiais metais industrinis pasaulis suprato jų svarbą. Mokslo sritis apie duomenų bazes pradėjo sparčiai vystytis. Šiandien be duomenų bazių sunku įsivaizduoti šiuolaikinį informacijos technologijų pasaulį. Jos naudojamos komercijos, valdžios, karinėse ir daugelyje kitų veiklos sferų, nuo aukščiausių valdžios instancijų iki didmeninės ir mažmeninės prekybos parduotuvių. Informacinės sistemos, naudojančios duomenų bazes, leido atsikratyti tokių problemų, kaip duomenų perteklius, silpna jų kontrolė, problematiškas priėjimas prie saugomos informacijos. Centralizuotose duomenų bazėse lengva realizuoti duomenų pakeitimus, sukurti ryšius tarp atskirų duomenų elementų. Duomenų bazių naudojimas organizacijai suteikė am tikrų privalumų:
1 Visi duomenys surinkti vienoje integruotoje saugykloje, į kurią gali patogiai kreiptis įvairūs vartotojai;
2 Išvengiama daugkartinio tų pačių duomenų įvedimo ir dubliavimo įvairiose programose;
3 Didesnis saugumo laipsnis;
4 Mažesnis perteklinių duomenų kiekis.
Mano darbo tikslas – nustatyti duomenų bazių kūrimo technologijų ypatumus. Darbe bus išanalizuoti svarbiausi duomenų planavimo, projektavimo klausimai, duomenų bazių modeliavimo principai, duomenų bazių įdiegimo problematika. Taip pat dėmesys bus skirtas ir problemoms ir nesėkmėms, atsirandančioms kuriant ir naudojant duomenų bazes, o taip pat ir patarimai kaip efektyviausiai pašalinti kilusius keblumus.
Duomenų bazės – tai nauja informacinių technologijų atšaka, sukurta einamiesiems duomenų saugojimo ir naudojimo uždaviniams spręsti. Kuriant vieningą duomenų bazę atsižvelgiama į organizacijos funkcinių sričių įvairovę, ji užtikrina vidinių ir išorinių ryšių palaikymą tarp įvairių funkcinės veiklos sričių. Šiuolaikinės organizacijos susiduria su žiauria konkurencija ne tik tarp savo šalies įmonių, bet ir tarptautiniu mastu. Todėl bet kurios organizacijoje naudojamos informacinės sistemos svarbiausias tikslas turėtų būti duomenų pavertimas informacija ir žiniomis, nes tik informacija ir žinios suteikia organizacijai konkurencinį pranašumą. Informacija ir žinios – tai organizacijos kompetencijos pagrindas, tai tie ištekliai, kurios organizacija naudoja gamindama aukštos kokybės prekes bei paslaugas ir kurių negali, arba beveik negali dubliuoti jokia kita konkurentinė organizacija. Kaupti duomenis ir iš jų gauti informaciją bei žinias stengiasi kiekviena organizacija. Būtent duomenų bazės leidžia sukaupti milžiniškus duomenų kiekius ir garantuoja lengvą priėjimą prie jų.
Kaip sukurti duomenų bazę, kurią būtų galima sėkmingai įdiegti skirtingos paskirties organizacijose, kokios duomenų bazių projektavimo pasirinkimo galimybės, kaip pasirinkti tinkamus projektavimo etapus, šios ir kitos problemos, reikalaujančios gilesnio nagrinėjimo, bus analizuojamos mano darbe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos kursinis darbas
KategorijaInformatika
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis70.69 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. P. Abarius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu bazes kurimo technologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. P. Abarius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą