Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinių sistemų apsauga

Informacinių sistemų apsauga

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Statistika. Intelektualios informacijos apsauga informacinėse sistemose. Įsilaužimų motyvacija. Slaptažodžiai. Apsauga valstybės institucijose. Išvados.

Ištrauka

Kaip rodo referato pavadinimas – "Informacinių sistemų apsauga" , referate pabandysime apžvelgti pagrindines informacinių sistemų apsaugos klausimus, priemones ir būdus, kaip užtikrinti saugumą. Dabartiniame informacinių technologijų amžiuje, jau negalime įsivaizduoti efektyvaus modernios įmonės darbo be tinkamai veikiančios informacinės sistemos. Jau mažai kur galime pamatyti lentynas prikrautas knygų, su įvairiais registrais, įrašais apie klientus ir pan. Viskas yra paverčiama elektroniniu formatu ir saugoma kompiuterių kietuose diskuose. Informacija saugoma elektroniniu formatu yra žymiai patogesnė, visai neužima vietos lentynose, yra lengvai surandama, persiunčiama ir t.t. Pirma kliūtis stovinti ties įmonės kompiuterizavimu yra aišku pačios informacinės sistemos sukūrimas. Bet kai informacinė sistema jau yra sukurta ir tinkamai funkcionuoja, iškyla kitas klausimas – "Kaip užtikrinti IS saugumą?" Aišku, šis klausimas nėra labai svarbus, jeigu kalba eina apie pvz: kaimo bibliotekos leidinių registrą . Tačiau kiekviena pelningai dirbanti įmonė norėtų laikyti savo klientų sąrašą ar sutarčių sąlygas paslaptyje nuo konkurentų. Čia ir iškyla apsaugos klausimas.

Pagal UAB "Ekskomisarų biuro" duomenis nuolat atliekami tyrimai leidžia teigti, kad daugumoje Lietuvos įmonių nėra tinkamos informacinių sistemų ir konfidencialios informacijos apsaugos sistemos, nes nenaudojamos papildomos saugumo priemonės. Įmonių kompiuteriai, kuriuose yra konfidenciali strateginė, marketingo, finansinė informacija, nėra pakankamai apsaugoti.
Kaip rodo tyrimai pagal leidinį "Washington ProFile" pasaulyje per pastaruosius metus buvo užfiksuota per 80 tūkst. kompiuterinių tinklų apsaugos pažeidimo atvejų (įsilaužėlių atakos, mėginimai vogti informaciją ir pan.). Atvejų gerokai padaugėjo, palyginti su 2001 metais: tada tokių pažeidimų užfiksuota apie 58 tūkst. (2000 m. - tik 20 tūkst.). Įsilaužėlių taikiniais dažniausiai tapdavo JAV kompiuterių tinklai: 2002 m. užfiksuota beveik 27 tūkst. tokių atakų. Didžiosios Britanijos kompiuterių tinklai atakuoti mažiau nei 5 tūkst. kartų, Vokietijos - apie 4,6 tūkst. Šių metų kovo mėn. "Dataquest" atlikto tyrimo duomenimis, dauguma kompanijų nesugeba kovoti su kompiuterinėmis atakomis ir sumažinti dėl jų patiriamų nuostolių. Kas trečia kompanija dėl kompiuterinės atakos yra praradusi svarbius duomenis. 24 proc. kompanijų išvis neturėjo veiksmų plano tokiai situacijai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis32.95 KB
AutoriusVojtek
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu sistemu apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą