Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>IP spoofing

IP spoofing

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Kas yra IP spoofingas, Sutinkamos problemos atliekant IP spoofingą, Tinklų pagrindai susiję su IP spoofingu. Lietuvių ir anglų kalbomis.

Ištrauka

IP spoofingas yra viena iš pagrindinių ir idomiausiu temų apie kurias šneka norintieji tapti įsilauželiais. Tai taip pat tema apie kuria niekas nežino daug. Ip spoofingas yra pakankamai sudėtingas ir daug žmonių sutinka sunkumų perpratant veikimo principą. Dar vienas niuansas tame, kad tai praktiškai neįmanoma padaryti iš Windows operacinės sistemos ir sistemos administratorius gali lengvai apsaugoti sistemą nuo IP spoofingo. IP spoofingas tai triukas apsimetinėjant serveriu apgaunant konkretų konpiuterį, kuris mano gaunantis duomenis iš kito kompiuteiru. Principas toks, kad siunti duomenis į nutolusį kompiuteri, kuris mano kad ateinantys duomenys yra is kompiuterio IP adreso kuris yra ne tavo. Paimkime pavyzdį, kad būtų aiškiau.
Tarkim tavo IP adresas yra 203.45.95.01 (tikrasis)
Tarkim aukos kompiuterio IP adresas yra 202.14.12.1 (auka)
Tarkim kompiuterio iš kurio bus siunčia duomenys IP adresas yra 173.23.45.89 (išgalvotas)

Turint kompiuteryje šį realų IP adresą, siunčiant datagram į aukos kompiuterį, pamatys kad paketas ateina iš realaus IP adreso. Na o dabar įsivaizduokite situacija, kad norite nusiusti duomenų paketą į aukos kompiuterį ir priversti jį patikėti kad paketas ateina iš to kompiuterio kurio IP adresas yra išgalvotas t.y. 173.23.45.89. Tai ir yra situacija kada naudojamas IP spoofingas.

Vadinasi IP spoofingas galima sakyti yra procesas kuriuo tu gali parodijuoti savo IP adresą, taip kad apgautum sistemą ir paslėptum savo tapatybę, kuri tiesą sakant yra tavo, bet priversti patikėti kad tu esi tas kompiuteris kuris parodijuoja adresą. Geriau paimkime realaus gyvenimo pavyzdžius kad lengviau suprastumėt. Sakykime yra trys žmonės, A, B ir C. Tu esi asmuo B ir nori apgauti asmeni A šnekant telefonu, kad jis manytų kad komunikuoja su asmeniu C, kai ištikro tai esi tu, asmuo B. Norint ką nors nuveikti, gali maskuotis savo balsą, kad jis skambėtų kaip asmens C, taigi asmuo A bus apgautas. Jei jūs dabar pakeisite trijų asmenų pavizdį į realų kompiuterių pavizdį, ir žodį balsas pakeisite į IP adresas, tada suprasite ką reiškia IP spoofingas (IP parodyjavimas).

Sutinkamos problemos atliekant IP spoofingą

Viena iš priežaščių kodėl ip spoofingas laikomas ganėtinai sunkia operacija, todėl kad visas procesas vykdomas aklai. Tai reiškia kad visa ataka vyksta aklai negaunant jokios žinutės ar atgalinio ryšio iš atakuojamo kompiuterio, nepaisant į mūsų progresą. Kai atakuojantysis bando atlikti IP spoofingą, tada nėra mechanizmo kuris galėtu pasakyti ar viskas pavyko gerai, o jei ne, dėl kokios priežasties nepasisekė. Taigi pažodžiui visa ataka vyksta aklai, darant prielaidą kad viskas pasiseks. Analizuojant ankščiau pateiktas prielaidas galime šią problemą paaiškinti taip:

Pagrindinė problema IP spoofinge yra ta, kad ir jei išsiusi parodijuojama duomenų paketą į nutolusį kompiuterį (auką), priverčiant jį patikėti kad šis paketas atkelaivo iš išgalvoto, tada nutolęs kompiuteris (auka) atsakys į parodijuojamą paketa, parodijuojamu IP adresu t.y. išgalvotu IP adresu, o ne tavo realių IP adresu. Todėl, kaip rezultatą, tikras negauna jokio atsakomojo ryšio, nepriklausomai kiek ataka pasistūmėjo į priekį. Kiekvieną kartą atliekant TCP/IP jungtį, reikia atlikti "three-way handshake" trijų pusių rankų paspaudimas.

Jei tikras nori atlikti TCP/IP jungtį su aukos kompiuteriu, be jokio IP adreso parodijavimo, tai tipinis three-way handshake atrodys maždaug taip: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-03-07
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.17 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word IP spoofing [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą